Czarnoborska grupa teatralna z ogólnopolską nagrodą

poniedziałek, 27.5.2024 13:30 240 0

Dziecięcy Teatr „I MORELE Bęc!” działający w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze wywalczył II Miejsce na ogólnopolskim festiwalu pn. ”Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne TEATRRRAŁKI” w Jeleniej Górze.

Teatralne potyczki odbyły się w dniach 22 - 25 maja br. na deskach Zdrojowego Teatru Animacji. Do finałowych prezentacji (spośród kilkudziesięciu zgłoszeń) zakwalifikowało się 21 grup z całej Polski oraz Czech - w sumie 350 cudownych, młodych artystów - w tym teatralne Morelki z B+CK w Czarnym Borze.

Czarnoborski zespół zaprezentował spektakl pt. "Goń mnie Alicjo" na motywach „Alicji w Krainie Czarów” L. Carrolla (adaptacja tekstu oraz reżyseria Katarzyna Bernaś). Na scenie z dziecięcą energią i przytupem zaprezentowali się: Zofia Cieplicka, Jan Cieplicki, Anna Hajewskyj, Zuzanna Janik, Antonina Kowalska, Ewa Kożuch, Irena Małaj, Jagoda Melcarek, Agata Mróz, Martyna Nosal, Aleksandra Nowak, Kinga Nowak, Sara Osińska, Nadia Urbaniak, Antonina Wojtarowicz, Małgorzata Wojtarowicz, Wiktoria Wondołowska, Hanna Wyrostek, Julia Zaleska.

Szalona historia Alicji w „zbzikowanej krainie” zachwyciła festiwalową widownię, która nagrodziła zespół owacjami na stojąco. Przypadła do gustu także jurorom, którzy w omówieniach pospektaklowych nie kryli zachwytu nad talentem i wulkanem energii czarnoborskich artystów. Chwalili również dowcipny, pełen zwrotów akcji scenariusz i zaskakujące rozwiązania reżyserskie.

Jak mówi Katarzyna Bernaś – opiekunka grupy – Teatr „I MORELE Bęc!” z TEATRRRAŁEK wraca z głowami pełnymi wrażeń, pomysłów, z nowymi, artystycznymi przyjaźniami oraz kolejną, ważną nagrodą w artystycznym dorobku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)