komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 21 lipca 2019

Daniela, Diany

Ciekawie na głuszyckich zajęciach wakacyjnych

wtorek, 9.7.2019 10:58 , komentarze: 0 , odsłony: 298
kategorie artykułu:

Prawie 70-u młodych głuszyczan uczestniczyło w pierwszej turze zajęć wakacyjnych organizowanych przez Centrum Kultury- MBP w Głuszycy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni wakacyjnego wypoczynku dzieci odwiedziły wiele atrakcji turystycznych w naszym regionie. Druga tura zajęć rusza już 15 lipca i zapowiada się równie ciekawie. Zajęcia wakacyjne są dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca.

Grupa dzieci ze świetlic wiejskich odwiedziła Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie, zobaczyła "Głazy krasnoludków" w Gorzeszowie, a także Kopalnię Złota, średniowieczną osadę i tunel strachu w Złotym Stoku. W Międzygórzu uczestnicy zajęć odwiedzili Ogród Bajek, wodospad Wilczki oraz Igliczną. Zajęcia zakończyły się ogniskiem integracyjnym w Agroturystyce „Brodowo” w Sierpnicy. Grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach w CK-MBP odwiedziła z kolei Ogród Japoński we Wrocławiu oraz wieżę widokową w Świdnicy. W Ząbkowicach Śląskich dzieci zwiedziły oprócz Krzywej Wieży Izbę Pamiątek Regionalnych, ruiny renesansowego zamku i Laboratorium dr. Frankensteina. Zajęcia zakończyły się wycieczką do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego wraz z wizytą w Afrykarium.

Wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, zwłaszcza podczas pobytu nad wodą. Ponadto dzieci rozwijały swoje zdolności manualne w czasie w kreatywnych warsztatów bursztynowych i mydlarskich. Nie zabrakło także zajęć sportowych w plenerze oraz aktywnego wypoczynku na krytej pływalni „Delfinek” i na obiekcie kąpielowym przy ul. Dolnej w Głuszycy. Był to czas pełen radości, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze wypoczywających aktywnie dzieci.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 15.7.2019 12:18
poniedziałek, 15.7.2019 08:55
poniedziałek, 8.7.2019 12:57
poniedziałek, 8.7.2019 10:06
czwartek, 4.7.2019 12:15
czwartek, 4.7.2019 09:33
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork