Chełmiec Wałbrzych lepszy od wicelidera

wtorek, 7.3.2017 10:28 942 0

Drugie w historii startów w III lidze siatkówki kobiet dało zgromadzonym kibicom olbrzymią satysfakcję. Z przebiegu całego spotkania wyraźnie było widać ambicję, wyższą kulturę gry. Z każdym kolejnym zdobytym punktem po hali niosło się odczucie, że tego spotkania wałbrzyska drużyna nie przegra.

Wspaniała atmosfera niosła zawodniczki Chełmca do zwycięstwa. Pierwszy set od samego początku toczył się pod dyktando gospodyń. Uzyskana przewaga w środkowej fazie seta dała pewną wygraną 25:18.

Drugi set był zdecydowanie trudniejszy. Siatkarki z Oławy rozpoczęły zdecydowanie i szybko objęły kilku punktowe prowadzenie. Reakcja trenera gospodyń była natychmiastowa. Przerwa dobrze zrobiła  wałbrzyskiej drużynie. Konsekwentna gra w obronie i młodzieńcza fantazja w ataku pozwoliła na wyrównanie stanu seta. Gra punkt za punkt by w finalnej fazie seta zaatakować bardziej odważnie pozwoliła Chełmcowi podwyższyć prowadzenie w meczu.

Wynik 2:0 w setach podziałał mobilizująco na zespół. Wspaniały trzeci set dał gospodyniom dziesięć punktów przewagi. Przy stanie 20:10 coś się jednak zacięło. Goście zagrali wspaniale zagrywką, Byli też nie do zatrzymania w ataku. W poczynania wałbrzyszanek wdarła się nerwowość. Przewaga punktowa bardzo szybko zmalała. Przy stanie 21:21 pierwszy raz zadrżeliśmy o wynik seta. Kolejny czas na żądanie. Chwila spokoju i wspaniały finisz. Zwycięstwo stało się faktem.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - MGLKS Sobieski Oława 3:0 (18, 22, 22)

źródło: swsportinfo.pl