komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Budujemy Miasto Sztuki!

poniedziałek, 30.9.2019 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 615
kategorie artykułu:

Biuro Rewitalizacji Wałbrzycha wspólnie z Fundacją OK.ART rozpoczęły realizację projektu pn. "Podwórka kopalnia Sztuki. Wałbrzych", w ramach którego ożywiają wałbrzyskie Śródmieście. Projekt jest początkiem wieloletniego działania artystycznego w szkołach, na podwórkach, elewacjach i ulicach Wałbrzycha /oraz w sercach Wałbrzyszan/. Ideą jest wyzwolenie twórczego potencjału Miasta poprzez wspólną pracę twórczą!

Zapraszamy do śledzenia profilu Budujemy Miasto Sztuki. Wałbrzych i do aktywnego włączenia się do akcji!

Projekt realizowany jest w ramach projektu "Finansowe i planistyczne narzędzia w programowaniu i wdrażaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha".

Projekt rozpoczął się od wystaw malarstwa artysty Mariusza Mikołajka oraz spotkań i warsztatów z twórcą. 23.09.2019 odbył się wernisaż wystawy w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych przy ul. Mickiewicza 24, a dzień później w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przy al. Wyzwolenia 43. Wspaniały czas, inspirujący, na pewno ważny. Jak każde spotkanie Człowieka z Człowiekiem. W obszarze Sztuki.
Od wtorku w SP im. Jana Pawła II trwają warsztaty artystyczne dla kilkunastu uczennic, prowadzone przez Mariusza Mikołajka. Jedna z sal szkolnych na kilka dni, została przekształcona na pracownię artystyczną. Utalentowane słuchaczki pod wodzą artysty uczą się podstaw rysunku i malarstwa. 
Projekt jest realizowany przez artystę malarza Mariusza Mikołajka, artystów z Fundacji OK.ART, CNiSz Stara Kopalnia oraz Gminę Wałbrzych i Biuro Rewitalizacji.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Wałbrzych w ramach realizacji projektu „Finansowe i planistyczne narzędzia w programowaniu i wdrażaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha”.


źródło: FB Akcja Rewitalizacja/ FB Budujemy Miasto Sztuki Wałbrzych

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki