komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Budowanie więzi z maluszkiem, czyli Ćwiczenia z tulenia!

czwartek, 6.6.2019 08:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1077
kategorie artykułu:

Izabela Frankowska-Olech i Izabela Sztandera (znane jako mamodlaciebie.pl i maminiec.eu, założycielki mlekoteka.pl i myohana.pl), stworzyły nietypowy poradnik, który będzie towarzyszył rodzicom podczas niezwykłego okresu - pierwszego roku życia dziecka.

Co o książce mówią autorki:

Pomysł na książkę zrodził się podczas naszych spotkań z rodzicami. Współpracując z nimi na różnym etapie ich rodzicielstwa obserwowałyśmy potrzebę zainspirowania się do tego jak się bawić, spędzać czas z dzieckiem, by budować z nim bliską relację i wspierać jego rozwój. Rodzice na początku swej nowej drogi zwykle czują się niepewnie, potrzebują wsparcia. Poszukują nowych rozwiązań, często zapominając o sprawdzonych i mających korzenie w tradycji aktywnościach.

Stąd nasza propozycja (mocno inspirowana też i naszym doświadczeniem macierzyńskim), by wyjść im naprzeciw i zaproponować zabawy, do których nie potrzebne są wyszukane akcesoria, nie wiążą się z zakupami i można je wykorzystywać praktycznie wszędzie, a przede wszystkim podkreślająca, że to co najważniejsze to my - nasze ciała i bliskość, której dzieci potrzebują najbardziej w świecie. Proponujemy aktywności odpowiednie dla najmłodszych, ale także wspominamy, jak je modyfikować by na stałe zagościły w życiu rodziny, płynnie dostosowując się do rosnących dzieci i wspólnych potrzeb. Budują przede wszystkim bliskość, wiarę w siebie, uczą granic, a także wspierają wyobraźnię i rozwój maluchów.

Książka ta może być podpowiedzią jak spędzać czas z dziećmi dla rodziców, ale też dziadków i osób opiekujących się maluchami. Może pomóc rodzicom nabrać pewności siebie, wiedzieć co i na jakim etapie wspiera rozwój dziecka, a także podpowiada jak dzięki nim można ułatwić sobie życie z dzieckiem, np. podczas oczekiwania na wizytę lekarską. Może być idealnym pierwszym prezentem dla rodziców. 

/Iza Frankowska-Olech i Iza Sztandera/

Na 52 kartach znajdziesz proste wskazówki i pomysły do wykorzystania w kolejnych tygodniach od narodzin do roczku. Postaw kalendarz w pokoju dziecięcym i w każdej chwili czerp inspirację do wspólnej rozwijającej zabawy.

Od prawidłowego podnoszenia noworodka, przez masaż dla niemowląt i noszenie w chuście, aż po zabawne ćwiczenia ruchowe. Do tych aktywności nie potrzebujesz wiele. Wystarczy poduszka, prześcieradło, a najczęściej: po prostu twoje ciało – dotyk, uśmiech i kontakt wzrokowy to podstawa!

Autorki na co dzień jako certyfikowane doule i doradczynie wspierają rodziców w gabinecie fizjoterapii, w domu i podczas warsztatów. W „Ćwiczeniach z tulenia" zebrały swoje najlepsze, sprawdzone metody.

Dzięki nim:

- lepiej poznasz swojego malucha i wzmocnisz waszą więź, 
- wspomożesz rozwój ruchowy dziecka,
- poczujesz się pewnie i kompetentnie w roli rodzica,
- poczujesz, co to rodzicielstwo bliskości

Książka będzie doskonałym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców, aby od pierwszych dni mogli zadbać o bliskość z maluszkiem 

Kliknij TUTAJ, aby przeczytać fragment

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 10:10
wtorek, 30.6.2020 10:40
piątek, 26.6.2020 15:59
środa, 24.6.2020 10:06
sobota, 20.6.2020 09:20
wtorek, 16.6.2020 09:16
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele