komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Budowanie więzi z maluszkiem, czyli Ćwiczenia z tulenia!

czwartek, 6.6.2019 08:35 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Izabela Frankowska-Olech i Izabela Sztandera (znane jako mamodlaciebie.pl i maminiec.eu, założycielki mlekoteka.pl i myohana.pl), stworzyły nietypowy poradnik, który będzie towarzyszył rodzicom podczas niezwykłego okresu - pierwszego roku życia dziecka.

Co o książce mówią autorki:

Pomysł na książkę zrodził się podczas naszych spotkań z rodzicami. Współpracując z nimi na różnym etapie ich rodzicielstwa obserwowałyśmy potrzebę zainspirowania się do tego jak się bawić, spędzać czas z dzieckiem, by budować z nim bliską relację i wspierać jego rozwój. Rodzice na początku swej nowej drogi zwykle czują się niepewnie, potrzebują wsparcia. Poszukują nowych rozwiązań, często zapominając o sprawdzonych i mających korzenie w tradycji aktywnościach.

Stąd nasza propozycja (mocno inspirowana też i naszym doświadczeniem macierzyńskim), by wyjść im naprzeciw i zaproponować zabawy, do których nie potrzebne są wyszukane akcesoria, nie wiążą się z zakupami i można je wykorzystywać praktycznie wszędzie, a przede wszystkim podkreślająca, że to co najważniejsze to my - nasze ciała i bliskość, której dzieci potrzebują najbardziej w świecie. Proponujemy aktywności odpowiednie dla najmłodszych, ale także wspominamy, jak je modyfikować by na stałe zagościły w życiu rodziny, płynnie dostosowując się do rosnących dzieci i wspólnych potrzeb. Budują przede wszystkim bliskość, wiarę w siebie, uczą granic, a także wspierają wyobraźnię i rozwój maluchów.

Książka ta może być podpowiedzią jak spędzać czas z dziećmi dla rodziców, ale też dziadków i osób opiekujących się maluchami. Może pomóc rodzicom nabrać pewności siebie, wiedzieć co i na jakim etapie wspiera rozwój dziecka, a także podpowiada jak dzięki nim można ułatwić sobie życie z dzieckiem, np. podczas oczekiwania na wizytę lekarską. Może być idealnym pierwszym prezentem dla rodziców. 

/Iza Frankowska-Olech i Iza Sztandera/

Na 52 kartach znajdziesz proste wskazówki i pomysły do wykorzystania w kolejnych tygodniach od narodzin do roczku. Postaw kalendarz w pokoju dziecięcym i w każdej chwili czerp inspirację do wspólnej rozwijającej zabawy.

Od prawidłowego podnoszenia noworodka, przez masaż dla niemowląt i noszenie w chuście, aż po zabawne ćwiczenia ruchowe. Do tych aktywności nie potrzebujesz wiele. Wystarczy poduszka, prześcieradło, a najczęściej: po prostu twoje ciało – dotyk, uśmiech i kontakt wzrokowy to podstawa!

Autorki na co dzień jako certyfikowane doule i doradczynie wspierają rodziców w gabinecie fizjoterapii, w domu i podczas warsztatów. W „Ćwiczeniach z tulenia" zebrały swoje najlepsze, sprawdzone metody.

Dzięki nim:

- lepiej poznasz swojego malucha i wzmocnisz waszą więź, 
- wspomożesz rozwój ruchowy dziecka,
- poczujesz się pewnie i kompetentnie w roli rodzica,
- poczujesz, co to rodzicielstwo bliskości

Książka będzie doskonałym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców, aby od pierwszych dni mogli zadbać o bliskość z maluszkiem 

Kliknij TUTAJ, aby przeczytać fragment

 

Wasze komentarze

CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT