komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 18 października 2019

Juliana, Lukasza

Bransoletki ratują życie

piątek, 4.10.2019 13:18 , komentarze: 1 , odsłony: 578
kategorie artykułu:

3 października w Czytelni Miejskiej Biblioteki Miejskiej w Głuszycy odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowano pierwsze miesiące funkcjonowania programu Bransoletki Życia. W konferencji uczestniczyli Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy Katarzyna Starzyńska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju Joanna Fornalska. Obecne były też przedstawicielki firmy Comarch, która jest dostawcą usługi - Kamila Bień i Justyna Kalota. Zaproszony został również dr Bartosz Solarz, który opiekuje się częścią pacjentów objętych programem.

- Po kilku miesiącach funkcjonowania bransoletek możemy stwierdzić, że program się sprawdza – przyznali zgodnie burmistrzowie. – W naszych gminach bransoletki pomogły uratować życie dwóm osobom, jedna z nich wezwała pomoc przy zawale serca.

- Widać, że pacjenci odczuwają większy komfort życia, wiedzą, że ktoś nad nimi czuwa, 24 godziny na dobę –
dodaje dr Solarz.

Na konferencji byli obecni również seniorzy korzystający z Bransoletek Życia.

- Będąc w szpitalu na badaniach wiele osób pytało mnie, skąd mam swoją bransoletkę – mówił pan Redlicki – Powiedziałem, że mam ją dzięki staraniom głuszyckiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Umowa między Gminami Głuszyca i Jedlina-Zdrój a firmą Comarch została podpisana 18 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Jedlinie-Zdroju. W Głuszycy ostatecznie bransoletki trafiły do 16 osób, a uroczyste wręczenie odbyło się 24 maja.

W każdej gminie, prócz bransoletek, działa kompleksowy program skierowany do seniorów - "Nasz senior" w Gminie Głuszyca oraz "Active senior" w Gminie Jedlina-Zdrój.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
środa, 16.10.2019 13:23
środa, 16.10.2019 12:39
środa, 16.10.2019 09:39
środa, 16.10.2019 09:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE