Bieg za biegiem

środa, 4.5.2016 10:35 733 0

Za nami starty wałbrzyszan w Jeleniej Górze i Starych Bogaczowicach. A przed nami półmaraton w Szczawnie-Zdroju już w najbliższą sobotę. W Jeleniej Górze półmaraton ukończyło niespełna 300 biegaczy.  W Starych Bogaczowicach było ich tylko niecałe sto. Jak widać początki imprez są trudne, stąd nasza satysfakcja, że Wałbrzych, w którym od czterech lat kontynuujemy bieganie - zbliża się już do granicy 2 tysięcy zgłoszeń w Półmaratonie. Pamiętajmy też, że obecne wpisowe - 60 zł plus 20 zł za koszulkę (jak ktoś ją chce otrzymać) - obowiązuje do końca lipca.

W Jeleniej Górze trasę 21 km najszybciej pokonał Andrzej Witek (Szklarska Poręba), który uzyskał czas 1:13:17. Obcokrajowców w Jeleniej Górze nie było. Najlepszy wałbrzyszanin Łukasz Kozłowski zajął 30. miejsce z czasem 1:32:08. Inni nasi biegacze zajęli miejsca: 45. Marek Sergalski 58. Marek Gulacz 66. Tomasz Błaszkiewicz 92. Marcin Landsberg; najlepsza kobieta:  132. Agnieszka Jankowicz 238. Renata Gratzke. Nasi zawodnicy reprezentowali TeMMPo Wałbrzych, Sudeckie Wycieczki Biegowe,  Biegaj Zapobiegaj, KB Faurecia.
Kilka dni później odbył się I Górski Półmaraton Trójgarb.  W Starych Bogaczowicach wygrał Czech Pavel Brydl  w czasie 1:21:38 przed wałbrzyszanami - Piotrem Hollym (przegrał tylko o pół minuty) i Rafałem Klubą. Najlepszą kobietą była  Anna Gemza, która uzyskała czas 1:49:40 i w open zajęła 35. miejsce. Druga była Aleksandra Gruszka (48. open), a trzecia Joanna Hoja (53. open). Miejsca najlepszych wałbrzyszan: 2. Holly 3. Kluba 6. Żeromski 7. Rais 8. Mazurek 10. Poręba 12. Tomaszewski 15. Filip 22. Kaczkowski 23. Włochal.

Już w sobotę kolejny górski półmaraton, tym razem w Szczawnie bieg na Chełmiec i z powrotem. To też impreza, która debiutuje w tegorocznym kalendarzu, na dzisiaj zgłoszonych jest 150 biegaczy.

źródło: polmaraton.walbrzych.pl