komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Biblioteka +Centrum Kultury z dofinansowaniem z programu Kultura w sieci

wtorek, 19.5.2020 10:13 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze została beneficjentem programu Kultura w sieci. Operatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury. Nasz projekt " W sieci Jana Pawła II " uzyskał dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł

W ramach zadania stworzona zostanie gra mobilna o życiu i działalności jednego z najwybitniejszych Polaków - Karola Wojtyły. Gra zostanie zaprojektowana i zaprogramowana w aplikacji ActionTrack, trzech trybach (Flow, z użyciem kodów QR oraz GPS) oraz w dwóch wariantach ze względu na wiek odbiorcy: 1. dzieci szkolne (uczniowie szkół podstawowych); 2. młodzież (szkoły średnie), dorośli, seniorzy. Dzięki tej inicjatywie uczestnicy projektu będą mieli szansę zapoznania się z technologią gier mobilnych, a dzięki tematyce i wartościom merytorycznym gra będzie mieć nie tylko charakter rozrywkowy ale również edukacyjny i wychowawczy.
Integralną częścią zadania będzie również wirtualny konkurs plastyczny i literacki inspirowany postacią Jana Pawła II, a jego rezultaty umieszczone zostaną na specjalnej podstronie internetowej stworzonej do prezentacji efektów zadania. Zaproponowanie mieszkańcom Gminy wirtualnego uczestnictwa w życiu kulturalnym zainicjuje wdrażanie nowych metod pracy z czytelnikiem oraz odbiorcą wydarzeń kulturalnych.

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT