komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Aktywny listopad w Bibliotece + Centrum Kultury

poniedziałek, 25.11.2019 09:06 , komentarze: 0 , odsłony: 671
kategorie artykułu:

Pomimo listopadowej  aury w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze nie brakuje pomysłów oraz chętnych, by w wartościowy sposób spędzić jesienne, pochmurne dni. Biblioteczne półki pełne nowości książkowych oraz nowe propozycje zajęć i warsztatów zapewne ucieszą zarówno dzieci jak i dorosłych.

Już od początku listopada czarnoborscy seniorzy uczestniczą w projekcie edukacyjnym „O finansach… w bibliotece". Projekt ma na celu przybliżenie seniorom zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką finansów w życiu codziennym. Podczas bibliotecznych spotkań, w miłej atmosferze, przy kawie i słodkim co nieco, seniorzy poznają  kryteria wyboru banku, zasady wyboru najlepszego e-konta oraz jego bezpiecznego użytkowania. Uczą się korzystać z porównywarki kont bankowych, zasad tworzenia bezpiecznego hasła oraz logowania się na e-konto. Poznają również zasady bezpieczeństwa finansowego i zakupów w sieci, ubezpieczeń oraz spraw związanych z dziedziczeniem. Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteka + Centrum Kultury nowe propozycje ma również dla Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy dzięki Warsztatom Smaku (WOKER WARSZATY) właśnie rozpoczęli przygodę ze smakami z różnych stron świata. Na czarnoborskich studentów seniorów czekają też ciekawe wykłady oraz niezapomniane wrażenia teatralne związane z wizytą w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Na nudę nie mogą też narzekać najmłodsi mieszkańcy Gminy Czarny Bór na których czeka Sala Zabaw, nauka języka angielskiego z Misiem Teddy Eddy, zajęcia taneczne i teatralne. B+CK realizuje też projekt Instytutu Książki pt. Mała książka - wielki człowiek - skierowany do najmłodszych czytelników ( od 3 do 6 lat), którzy na start dostali czytelniczą wyprawkę, a obecnie kompletują naklejki, by otrzymać Dyplom Małego Czytelnika. Tylko od września z projektu skorzystało aż 73 uczestników, z czego 5 już dziś może pochwalić się tytułem Małego Czytelnika.

Listopad powoli dobiega końca, a czarnoborskie Centrum Kultury na grudzień już zapowiada kolejne atrakcje. Ciekawie zapowiada się nowa propozycja dla najmłodszych – Warsztaty Einsteina – czyli niesamowita zabawa z nauką, która będzie nie lada gratką dla ciekawych świata maluszków. Będą też zimowe warsztaty rękodzielnicze, wizyta na Bożonarodzeniowym Jarmarku w Gorlitz, kolejne wykłady UTW, moc wzruszeń podczas wigilijnych spotkań, a do grzecznych dzieci oczywiście przywędruje Święty Mikołaj. Szczegóły już wkrótce.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.9.2020 11:34
poniedziałek, 14.9.2020 09:38
środa, 9.9.2020 08:21
poniedziałek, 7.9.2020 15:46
środa, 2.9.2020 11:44
poniedziałek, 31.8.2020 14:23
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz