komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 15 listopada 2018

Alberta, Leopolda

Akcja ZNICZ w powiecie wałbrzyskim

poniedziałek, 5.11.2018 08:52 , komentarze: 0 , odsłony: 209
kategorie artykułu:

Ogólnopolska akcja pod kryptonimem „Znicz 2018” rozpoczęła się w minioną środę i potrwa, aż do poniedziałkowych godzin porannych, kiedy to ostatni podróżujący wrócą z długiego weekendu do miejsc zamieszkania. 1 listopada w okolicach wałbrzyskich cmentarzy oraz nekropolii w powiecie wałbrzyskim policjanci ze względu na duży natłok pojazdów często kierowali ruchem. W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych na naszym terenie nie odnotowano jednak poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio z tym dniem, ani żadnego wypadku drogowego. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali natomiast na ul. Głównej w Wałbrzychu jedną nietrzeźwą kierującą – 33-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego.

Najprawdopodobniej największe utrudnienia w okolicach cmentarzy wystąpiły właśnie 1 listopada. Do końca akcji "Znicz 2018" jednak funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni będą  na posterunkach w rejonach najważniejszych skrzyżowań oraz cmentarzy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych.
Przypomnijmy, że działania „Znicz 2018” ukierunkowane są między innymi na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Policjanci „drogówki” sprawdzają, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości, czy stosują wraz z pasażerami pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach lub specjalnie do tego przygotowanych urządzeniach. Oczywiście mundurowi dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych. 

Oczywiście poza zagadnieniami związanymi z ruchem drogowym policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego dbali również o bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonach nekropolii. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


środa, 14.11.2018 09:04
czwartek, 8.11.2018 13:07
wtorek, 6.11.2018 15:29
2
wtorek, 6.11.2018 19:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Praca na GoWork
Praca na GoWork
części Samsung
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro