komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Akcja ZNICZ w powiecie wałbrzyskim

poniedziałek, 5.11.2018 08:52 , komentarze: 0 , odsłony: 409
kategorie artykułu:

Ogólnopolska akcja pod kryptonimem „Znicz 2018” rozpoczęła się w minioną środę i potrwa, aż do poniedziałkowych godzin porannych, kiedy to ostatni podróżujący wrócą z długiego weekendu do miejsc zamieszkania. 1 listopada w okolicach wałbrzyskich cmentarzy oraz nekropolii w powiecie wałbrzyskim policjanci ze względu na duży natłok pojazdów często kierowali ruchem. W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych na naszym terenie nie odnotowano jednak poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio z tym dniem, ani żadnego wypadku drogowego. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali natomiast na ul. Głównej w Wałbrzychu jedną nietrzeźwą kierującą – 33-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego.

Najprawdopodobniej największe utrudnienia w okolicach cmentarzy wystąpiły właśnie 1 listopada. Do końca akcji "Znicz 2018" jednak funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni będą  na posterunkach w rejonach najważniejszych skrzyżowań oraz cmentarzy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych.
Przypomnijmy, że działania „Znicz 2018” ukierunkowane są między innymi na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Policjanci „drogówki” sprawdzają, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości, czy stosują wraz z pasażerami pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach lub specjalnie do tego przygotowanych urządzeniach. Oczywiście mundurowi dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych. 

Oczywiście poza zagadnieniami związanymi z ruchem drogowym policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego dbali również o bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonach nekropolii. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
wtorek, 9.4.2019 09:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE