24.09, Wałbrzych i Sokołowsko: Koncerty „EduRemix”

środa, 6.9.2023 16:27 581 0

„EduRemix Filharmonia Sudecka – Sokołowsko” to wspólny projekt wałbrzyskiej filharmonii i Fundacji Sztuki Współczesnej IN SITU. W jego ramach, w dwa wrześniowe weekendy odbędą się w sumie cztery koncerty edukacyjne w Sokołowsku i Wałbrzychu, których wspólnym motywem będzie muzyka norweska. Trzy z nich znajdą się w programie Sokołowsko Jazz Meets Punkt Festival (8-10.09.2023), czwarty otworzy cykl Koncertów Familijnych w Filharmonii Sudeckiej (24.09.2023).

„EduRemix Filharmonia Sudecka – Sokołowsko” odbywa się w ramach projektu „HILO Norwegian-Polish Platform for new Music Development”, którego założeniem jest polsko-norweska współpraca na gruncie promocji i rozwoju muzyki. Dlatego podczas koncertów „EduRemix” usłyszymy norweskich artystów: Arve Henriksena, Jana Banga, Erika Honoré orazmłodych polskich twórców – reprezentantów sceny jazzowej: Andrzeja Koniecznego i Kacpra Krupę oraz wszechstronną kompozytorkę i pianistkę – Joannę Dudę. Wszyscy oni wystąpią w najbliższy weekend w Sokołowsku podczas pierwszej edycji Sokołowsko Jazz Meets Punkt Festival. Koncerty „EduRemix z Filharmonią Sudecką” będą odbywać się każdego dnia festiwalu o godzinie 21:00.

Kontynuując spotkania z norweską muzyką, autorzy projektu zapraszają w niedzielę –24 września – do Wałbrzycha, gdzie w Filharmonii Sudeckiej odbędzie się czwarty koncert projektu „EduRemix” zatytułowany „W grocie Króla Gór”. W jego programie znajdzie się suita „Peer Gynt” Edvarda Griega, jednego z najsłynniejszych norweskich kompozytorów i twórcy narodowej szkoły muzycznej w Norwegii. Jest to muzyka napisana do dramatu Henrika Ibsena „Peer Gynt”, kolejnego znamienitego norweskiego twórcy, którego tematem są niezwykłe, pełne alegorii i elementów baśniowych przeżycia tytułowego bohatera – norweskiego everymana.

Koncert ten, wieńcząc projekt „EduRemix”, jednocześnie zainauguruje nowy cykl Koncertów Familijnych w Filharmonii Sudeckiej. Jest to jedna z edukacyjnych propozycji instytucji na najbliższy sezon artystyczny, adresowana do osób w każdym wieku, chcących poszerzać swoje horyzonty muzyczne i spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Koncert Familijny „W grocie Króla Gór” w ramach projektu „EduRemix Filharmonia Sudecka – Sokołowsko” rozpocznie się o godzinie 11:00.

PROGRAM „EDUREMIX FILHARMONIA SUDECKA – SOKOŁOWSKO”

08.09.2023, godz. 21:00

Sokołowsko Jazz Meets Punkt Festival

EduRemix z Filharmonią Sudecką:

Jan Bang - elektronika

Erik Honore - elektronika

Arve Henriksen - trąbka

Kino Zdrowie, Sokołowsko

 

09.09.2023, godz. 21:00

Sokołowsko Jazz Meets Punkt Festival

EduRemix z Filharmonią Sudecką:

Joanna Duda - fortepian

Kino Zdrowie, Sokołowsko

 

10.09.2023, godz. 21:00

Sokołowsko Jazz Meets Punkt Festival

EduRemix z Filharmonią Sudecką:

Kacper Krupa - saksofony, syntezatory

Andrzej Konieczny - perkusja syntezatory

Kino Zdrowie, Sokołowsko

Więcej informacji: www.sokolowsko.org

 

24.09.2023, godz. 11:00

Koncert Familijny w Filharmonii Sudeckiej “W grocie Króla Gór”:

Jan Bielak – dyrygent, prowadzenie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Program:

Edvard Grieg Suita Peer Gynt

Sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)