komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

12.Festiwal Reżyserii Filmowej

środa, 23.1.2019 10:02 , komentarze: 0 , odsłony: 842
kategorie artykułu:

12. edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej odbędzie się 1 - 7 czerwca w Wałbrzychu na terenie Starej Kopalni. Nie zabraknie gwiazd reżyserii, znanych aktorów i uroczystych gal, a także nowości oraz imprez towarzyszących.

Po raz drugi w Wałbrzychu będzie odbywało się to prestiżowe wydarzenie.

- Podczas pierwszej ubiegłorocznej wałbrzyskiej edycji festiwalu zaskoczyła nas otwartość Wałbrzycha i frekwencja na wydarzeniach – powiedział Stanisław Dzierniejko, dyrektor festiwalu.

Organizatorzy tegorocznej edycji chcą, aby wszystkie festiwalowe wydarzenia odbywały się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Największa sala – Łańcuszkowa  jest w stanie zmieścić 600 widzów, a do tego (jak pogoda dopisze) projekcje będą odbywały się także w plenerze.

 - W ubiegłym roku wspieraliśmy festiwal na terenie Starej Kopalni i zapraszaliśmy jego gwiazdy na Piaskową Górę. W tym roku spotkamy się z gwiazdami "Pod Zegarem", dzięki zakupionemu ekranowi pneumatycznemu będziemy też organizować projekcje pod gwiazdami - zapowiada Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK.

Dyrektor festiwalu, Stanisław Dzierniejko uchylił rąbka tajemnicy – kto przyjedzie na 12. edycję. Swoją obecność potwierdził Feliks Falk (będzie przewodniczył jury), Marek Koterski (odbierze nagrodę Kryształowego Dzika), Agnieszka Smoczyńska, Gabriela Muskała, Sonia Bohosiewicz, a także Małgorzata Kożuchowska (poprowadzi jedną z festiwalowych gal). Kogo jeszcze zobaczymy w Wałbrzychu? Dyrektor nie chce zdradzać, ale może będzie Bogusław Linda i Robert Więckiewicz. 

- Cieszymy się, że tak prestiżowe wydarzenie odbywa się na terenie Starej Kopalni - mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Tylko gala otwarcia i zamknięcia festiwalu będą biletowane. Wstęp na projekcje festiwalowych filmów oraz wydarzenia towarzyszące będzie bezpłatny.

Koszt organizacji 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu to 300 tys. zł.

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz