"Nadbagaż czyli opowieści podróżne" - w cztery strony świata z Michałem Rusinkiem

czwartek, 18.4.2024 09:40 346 0

Od Szamotuł do Hanoi. W cztery strony świata z Michałem Rusinkiem

Nadbagaż pełen jest zabawnych, lekkich, a nierzadko wzruszających opowieści o miejscach odległych i nieodległych. Michał Rusinek, z charakterystycznym dla siebie humorem i dystansem opowiada o swoich najciekawszych, najzabawniejszych i najbardziej zaskakujących wyjazdach i wspomnieniach, które z nich przywiózł. 

Ta książka to znakomita towarzyszka podróży (również tej palcem po mapie).

Książka ta jest walizką, pełną nieprzewodnikowych opowieści i anegdot zainspirowanych podróżowaniem. Walizki mają to do siebie, że czasami nie dolatują w to samo miejsce, co ich właściciele czy właścicielki, a czasem nawet przypadkiem trafiają do cudzych rąk.

Czytając zebrane w tej książce felietony mogą Państwo sobie wyobrazić, że przez pomyłkę odebraliście na lotnisku moją walizkę i zamiast swoich rzeczy osobistych — przeglądacie teraz moje opowieści podróżne. Proszę się nie krępować. Mam nadzieję, że Państwa one rozbawią i umilą czas czekania na Waszą walizkę. 

Michał Rusinek, jak sam o sobie pisze, wykłada (literaturoznawstwo na UJ), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki i felietony). Podróżuje, obserwuje i opisuje. 

Nadbaż to zbiór felietonów, które Michał Rusinek od 2019 r. publikuje w miesięczniku  „Twój Styl”. Przez pięć lat zebrała się ich  już pokaźnej wielkości walizka.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)