"Górski. Wygramy my albo oni". Biografia legendy na setną rocznicę urodzin

środa, 24.2.2021 10:13 1058 0

Górski. Wygramy my albo oni. Pierwsza pełna biografia legendarnego trenera Kazimierza Górskiego na setną rocznicę urodzin.
Premiera 24 marca.
Twórca sukcesu Polaków – nieznana, prywatna strona Kazimierza Górskiego
Tajniki pracy najlepszego selekcjonera XX wieku – jak doprowadził do tego, że staliśmy się piłkarską potęgą?
- Mirosław Wlekły, dociekliwy i ceniony reporter, przeprowadził setki rozmów, by poznać prawdziwą twarz skrytego i tajemniczego trenera.

NIEZNANA TWARZ NAJWIĘKSZEJ LEGENDY POLSKIEGO FUTBOLU

Uwielbiał ryzyko i grę na krawędzi. Niektórzy piłkarze uważali, że bywa nieobliczalny, inni traktowali go jak wizjonera. Wszyscy skoczyliby za nim w ogień. Otoczony sztabem ekspertów, zawsze ufał swojej intuicji. Łamał piłkarskie reguły. Budził kontrowersje. Gra jego drużyny rozpalała całą Polskę.

Dla futbolu był w stanie poświęcić wiele. Jako młody chłopak musiał ukrywać swoją pasję przed matką i nauczycielami. Podczas wojny grał przeciwko hitlerowcom. Każda strzelona bramka mogła oznaczać śmierć. Latami budował swoją karierę, by zostać trenerem reprezentacji. To on odkrył talent Grzegorza Laty, Jana Tomaszewskiego czy Władysława Żmudy i zbudował legendarną drużynę nazywaną Orłami.

Niezapomniane starcie z Anglikami na Wembley, mecz o podium mistrzostw świata z Brazylią, sukcesy w Grecji z Panathinaikosem. Dlaczego to właśnie on sięgał po najwyższe piłkarskie trofea? Jaki był naprawdę? Mirosław Wlekły z detektywistycznym zacięciem podąża śladem Kazimierza Górskiego, budując jego prawdziwy i intrygujący obraz.

PIERWSZA PEŁNA BIOGRAFIA „TRENERA TYSIĄCLECIA”

Mirosław Wlekły – reporter, autor bestsellerowej biografii Tony’ego Halika Tu byłem. Laureat Nagrody im. Beaty Pawlak. Nominowany do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Czterokrotnie nominowany do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)