"Górski. Wygramy my albo oni". Biografia legendy na setną rocznicę urodzin

środa, 24.2.2021 10:13 621 0

Górski. Wygramy my albo oni. Pierwsza pełna biografia legendarnego trenera Kazimierza Górskiego na setną rocznicę urodzin.
Premiera 24 marca.
Twórca sukcesu Polaków – nieznana, prywatna strona Kazimierza Górskiego
Tajniki pracy najlepszego selekcjonera XX wieku – jak doprowadził do tego, że staliśmy się piłkarską potęgą?
- Mirosław Wlekły, dociekliwy i ceniony reporter, przeprowadził setki rozmów, by poznać prawdziwą twarz skrytego i tajemniczego trenera.

NIEZNANA TWARZ NAJWIĘKSZEJ LEGENDY POLSKIEGO FUTBOLU

Uwielbiał ryzyko i grę na krawędzi. Niektórzy piłkarze uważali, że bywa nieobliczalny, inni traktowali go jak wizjonera. Wszyscy skoczyliby za nim w ogień. Otoczony sztabem ekspertów, zawsze ufał swojej intuicji. Łamał piłkarskie reguły. Budził kontrowersje. Gra jego drużyny rozpalała całą Polskę.

Dla futbolu był w stanie poświęcić wiele. Jako młody chłopak musiał ukrywać swoją pasję przed matką i nauczycielami. Podczas wojny grał przeciwko hitlerowcom. Każda strzelona bramka mogła oznaczać śmierć. Latami budował swoją karierę, by zostać trenerem reprezentacji. To on odkrył talent Grzegorza Laty, Jana Tomaszewskiego czy Władysława Żmudy i zbudował legendarną drużynę nazywaną Orłami.

Niezapomniane starcie z Anglikami na Wembley, mecz o podium mistrzostw świata z Brazylią, sukcesy w Grecji z Panathinaikosem. Dlaczego to właśnie on sięgał po najwyższe piłkarskie trofea? Jaki był naprawdę? Mirosław Wlekły z detektywistycznym zacięciem podąża śladem Kazimierza Górskiego, budując jego prawdziwy i intrygujący obraz.

PIERWSZA PEŁNA BIOGRAFIA „TRENERA TYSIĄCLECIA”

Mirosław Wlekły – reporter, autor bestsellerowej biografii Tony’ego Halika Tu byłem. Laureat Nagrody im. Beaty Pawlak. Nominowany do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Czterokrotnie nominowany do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz