[FOTO] Festiwal Góry Literatury w Zamku Książ

wtorek, 20.7.2021 12:09 1220 0

W piątek 16 lipca w urzekającej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu odbył się pierwszy dzień noworudzkiego Festiwalu Góry Literatury, w ramach którego gościliśmy aż dwie noblistki: Ambasadorkę Wałbrzycha, Olgę Tokarczuk oraz Swietłanę Aleksijewicz, białoruską pisarkę i dziennikarkę. 

„Kocham Cię Wałbrzychu” – tymi słowami Olga Tokarczuk  rozpoczęła Festiwal, którego jest inicjatorką i gospodarzem. Przybyli goście mogli wysłuchać emocjonującej debaty „Feminizm, gender i inne potwory” prowadzonego przez Magdalenę Środę z udziałem Katarzyny Kasi, Beaty Kozak, Katji Meier.  Kolejny panel dotyczył rozmowy Justyny Czechowskiej z Lisą Palmes, Lotharem Quinkensteinem, Maryną Szodą  czyli z „tłumaczami światów Olgi Tokarczuk”.  Na zakończenie Karolina Kuszyk przeprowadziła wciągającą dyskusję o z niemiecką pisarką Roswithą Schieb o „Historii wzajemności”.

„Festiwal Góry Literatury” współcześnie urósł do rangi międzynarodowego festiwalu literackiego, a dzięki obecności wielu zagranicznych osobowości, jest już dzisiaj rozpoznawany na całym świecie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)