"Dar przywództwa" - zrób pierwszy krok i odkryj w sobie prawdziwego lidera!

piątek, 10.5.2024 09:09 426 0

Zrób pierwszy krok i odkryj w sobie prawdziwego lidera.

  • Co łączy wielkich filozofów i współczesnych przywódców?
  • Dlaczego efektywność firmy nie wzrasta mimo zaangażowania pracowników?
  • Jak stać się liderem, a nie tylko pełnić jego funkcję?

Przywództwo polegające na przygotowywaniu list zadań i korzystaniu z tradycyjnych narzędzi pracy przestało być wystarczające. Świat potrzebuje odważnych i dojrzałych liderów, którzy stworzą środowisko oparte na relacjach międzyludzkich i dadzą współpracownikom impuls do rozwoju. Tylko jak to osiągnąć?

Mariusz Chrapko prowadzi własną firmę, doradza liderom w różnych branżach, jest wykładowcą Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS oraz autorem podcastu Menedżer Plus i nowoczesnych podręczników zarządzania. Swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę praktyczną odważnie łączy z wykształceniem filozoficznym i proponuje autorską koncepcję życzliwego i satysfakcjonującego przywództwa, której nie znajdziesz w standardowych książkach branżowych.


Dar przywództwa to prawdziwe liderskie kompendium, w którym autor – przewodnik i mentor – pokaże ci, dlaczego:

  • koncepcja pracy oparta na uniwersalnych wartościach moralnych jest bardziej skuteczna niż techniki biznesowe,
  • firma działa lepiej, gdy szef codziennie znajduje 15 minut tylko dla siebie,
  • świadoma lektura Rozmyślań Marka Aureliusza da lepsze efekty niż czytanie kolejnej nieskutecznej książki o zarządzaniu.

Nikt nie rodzi się „gotowcem”, ale każdy z nas ma w sobie potencjał dobrego przywódcy.

Dzięki tej książce nauczysz się, jak z niego korzystać.

 

OPINIE O KSIĄŻCE:

To niesamowite, a nawet nieprawdopodobne! A jednak to prawda: ktoś wreszcie napisał książkę o tym, że narzędzia nie są najważniejsze! Owszem, istnieją, ale jeśli ktoś ma w ręku młotek, wszystko dla niego będzie gwoździem. Techniki skupiające się na narzędziach pracy są, nazwijmy to, mocno uproszczone. Liderzy powinni korzystać raczej ze strategii MacGyvera: kiedy trzeba, narzędzia się znajdą. A więc co jest ważne? Wartości. Zmiana, droga ku dojrzałości i „poukładanie się od środka”.

DARIUSZ BUGALSKI, twórca podcastu K3, dziennikarz, poeta, nauczyciel akademicki

 

To inspirująca lektura z wartymi zapamiętania radami dotyczącymi mądrego przywództwa.

PIOTR VOELKEL, założyciel Grupy Kapitałowej VOX

 

Mariusz Chrapko łączy wielką wiedzę filozoficzną z praktyczną i udziela odpowiedzi na kluczowe pytania o wizję przywództwa współczesnych liderów. To poszerzająca horyzonty lektura, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że prawdziwe przywództwo zaczyna się od poznania samego siebie.

JOANNA FLIS, psycholożka, psychoterapeutka, autorka podcastu Madame Monday, trenerka budowania dojrzałego przywództwa

 

W tym przewodniku dla dojrzałych liderów Mariusz Chrapko poświęca dużo uwagi temu, co jeszcze niedawno brzmiałoby niebiznesowo w dyskusji o kompetencjach i wartościach liderskich. Autor pisze o tym, że wrażliwość, potrzeba poszukiwania sensu, empatia, umiejętność słuchania i wspierania oraz odpowiedzialność społeczna to atrybuty współczesnych liderów. Aby stać się przywódcą gotowym wziąć losy świata w swoje ręce trzeba zrozumieć, czym jest mądre i dojrzałe liderstwo – i o tym właśnie jest ta książka.

ARTUR NOWAK-GOCŁAWSKI, prezes Grupy ANG SA i Fundacji Nienieodpowiedzialni

 

W większości książek o przywództwie autorzy proponują różne techniki i narzędzia, które mogą nam pomóc w codziennej pracy z zespołami. Mariusz Chrapko jednak skupia się na tym, co najistotniejsze, na tym, do czego dochodzimy po latach doświadczenia. Krótkie rozdziały, inspirujące cytaty i przemyślenia autora zmuszają do refleksji nad przywództwem i pozwalają zastanowić się nad własną drogą, która zarówno nas, liderów, jak i nasze zespoły ma poprowadzić w poszukiwaniu autentyczności, sensu, relacji i szczęścia.

PIOTR MEDYŃSKI, przedsiębiorca, założyciel firmy ISOLUTION

 

O AUTORZE:

Mariusz Chrapko – doradca, prelegent i filozof. Twórca podcastu Menedżer Plus, w którym opowiada o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. Od wielu lat zajmuje się wspieraniem osób liderskich w budowaniu ich świadomości i rozwijaniu relacji z samym sobą i z innymi. Inspiracje czerpie z pogranicza obszarów psychologii i filozofii. Jest kierownikiem programowym kierunku Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie jest muzykiem jazzowym związanym z krakowską sceną muzyczną.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)