KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

sobota, 20 kwietnia 2024

Czeslawa, Agnieszki

Kolejne wizyty w związku z konkursem na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

poniedziałek, 10.8.2015 12:52 , komentarze: 0 , odsłony: 1195
kategorie artykułu:

6. sierpnia 2015r. poranek rozpoczęła wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Niedźwiedzicy u Państwa Ewy i Tadeusza Bokata. Dom powstał w 1921r. Jest czysto i przestronnie, a w około panuje cisza i wśród której można podziwiać przepiękne widoki, chociażby leżąc na hamaku, który wisi w ogrodzie.

Są tutaj cztery z dużymi małżeńskimi łóżkami oraz jeden apartament z łazienką i aneksem kuchennym na parterze. Ten pokój polecam rodzinom z dziećmi. „U Janiny” duży ogród owocowy i jagodniak zachęcają do próbowania owoców prosto z drzewa i krzaka. Gospodyni hoduje króliki, wokoło biegają psy i koty, które są wielką atrakcją dla dzieci. Pani Janina częstuje swoich gości bardzo smacznymi potrawami, które sama przygotowuje z wyhodowanych przez siebie produktów (warzywa i owoce). Ma ona duże doświadczenie w gotowaniu, gdyż gotowała w kuchni gminnej, stąd też nawet przygotowanie małego wesela nie jest jej straszne. Na stronie internetowej (wakacjeujaniny.pl) znajduje się dokładny opis jak trafić do tego malowniczo położonego miejsca.

Kolejnym miejscem była ”Michałówka” Pani Anny i Jacka Frądczaków z Michałkowej. To niezwykłe małżeństwo. Rybak i jego żona osiedlili się w tej malowniczej okolicy w 2005r. Tutaj gotuje Pan Jacek, a o jego wyrobach jest głośno w okolicy. Sam wytwarza smaczne wędliny i mięsa, które goście chętnie zabierają ze sobą kończąc wakacje. Hitem jest zupa z łososia. Wielokrotnie gospodarze biorą udział w konkursach kulinarnych i prawie zawsze zajmują medalowe miejsca. Pani Anna dba zaś o atmosferę domu, którą podgrzewa zapachami własnych wypieków. Dom ma wyjątkowy charakter i cechuje go wyjątkowe - można rzec głuche - położenie…Idealne miejsce dla osób pragnących obcować z przyrodą w całkowitym odcięciu od telefonów komórkowych. Pokoje są bardzo przytulne, charakterne jak cały dom, a łazienki czyste. Właściciele prowadza także „Karczmę rycerską” na zamku Grodno. Polecamy jabłecznik! Okolica domostwa jest piękna i cicha. Jest łódka, na której można spędzić czas łowiąc ryby ze stawu. Mają kozę, barana i nutrie. Posesja ma duży teren w około stawu, położona jest tuz przy lesie. Grill jest tam prawdziwą przyjemnością. Dodatkową atrakcją jest duży stół do ping ponga usytuowany w ogrodzie. Na stronie www.gorysowie.agro.pl można przeglądnąć ofertę agroturystyk z tej także okolicy. Przy tej okazji pragniemy Państwa przestrzec przed kierowaniem się w wyborze miejsca odpoczynku wyłącznie ładną stroną internetową! Polecamy zawsze sprawdzić informacje umieszczane przez gości na stronach internetowych a przede wszystkim na stronie www.gorysowie.agro.pl. To gwarantuje Państwu bezpieczeństwo, a także miły i przyjemny odpoczynek w miejscu zgodnym z tym co Państwo rezerwują, a tym co zastaną w rzeczywistości. Zasada ta obowiązuje każdego turystę w wyborze każdorazowego miejsca wakacyjnego odpoczynku.

Ostatnim gospodarstwem konkursowym była agroturystyka Państwa Rylów. Pani Aneta i Artur Ryl wraz z matką prowadzą dużą 50ha gospodarkę. Mają bydło opasowe, kozy, kury. Stąd też własne wyroby z mleka koziego, mleko oraz świeże jajka. Pani Anna proponuje swoim gościom, oprócz niższych standardem miejsc noclegowych, także dwa przestronne i nowocześnie urządzone apartamenty. Miejsce te będzie odpowiadało bardzo wymagającym klientom. Apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne i łazienki. Całość jest bardzo gustowna i elegancka. Przed budynkiem są miejsca parkingowe oraz ogród z miejscem na grilla. Gospodynie serwują wspaniale potrawy z własnych upraw i hodowli np. zwycięski gulasz (2015r Walim - Festiwal gulaszu ) na młodej baraninie przygotowywany przez nestorkę rodu Panią Stanisławę. Pstrąg także smakuje konkursowo! Właściciele są bardzo kontaktowi i przyjacielscy. Co roku wracają do nich stali bywalcy, którzy przyjeżdżają ze swoimi przyjaciółmi.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2015 14:53
1
piątek, 25.9.2015 10:29
1
środa, 23.9.2015 10:03
sobota, 19.9.2015 08:10
piątek, 11.9.2015 10:45
czwartek, 10.9.2015 12:38
środa, 2.9.2015 13:47
poniedziałek, 31.8.2015 14:08
poniedziałek, 10.8.2015 10:54
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
OSiR Dzierżoniów
OSiR Dzierżoniów
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
test