KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

niedziela, 14 kwietnia 2024

Bereniki, Waleriana

Najatrakcyjniejsze centrum rekreacyjno-wspinaczkowe w Wałbrzychu?

poniedziałek, 10.8.2015 16:12 , komentarze: 0 , odsłony: 954
kategorie artykułu:

O tym mogą decydować sami mieszkańcy głosując od 1. do 20. września na Kopalnię MOCY - jeden z pomysłów w tegorocznym Wałbrzyskim Budżecie Partycypacyjnym. 


Przypomnijmy, że budżet partycypacyjny to część budżetu miasta Wałbrzycha, o którego zagospodarowaniu decydują sami mieszkańcy. Wybór następuje poprzez głosowanie na projekty zgłaszane przez mieszkańców miasta i lokalne organizacje. Jednym z pomysłów ogólnomiejskich przygotowanym przez Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy [WKGiJ] jest własnie Kopalnia MOCY czyli całoroczne centrum rekreacyjno-wspinaczkowe dla wszystkich. W jego skład wchodzić będzie ścianka wspinaczkowa i strefa boulderingu gdzie początkujący i doświadczeni wspinacze mogą wspinać się bez zabezpieczeń. Planowane są także dodatkowe atrakcje takie jak mini plac zabaw.

 

Wspinaczka już dawno przestała być sportem elitarnym a jest też szansa że w 2020 roku na Igrzyskach w Tokio stanie się ona dyscypliną olimpijską. - Chcemy promować wspinaczkę jako aktywną formę wypoczynku bo nasze tereny oferują wspaniałe miejsca do jej uprawiania” - podkreśla Grzegorz Górski z WKGiJ. Dzięki poznaniu podstaw w Kopalni MOCY dla naszych mieszkańców otworzą się zupełnie nowe możliwości spędzania wolnego czasu w odległości nie większej 20 kilometrów od Wałbrzycha. Rzeczywiście w naszej okolicy jest już kilkanaście obiektów skalnych udostępnionych do uprawiania tej dyscypliny a z każdym rokiem powstają nowe. Mamy też w Nowej Rudzie najwyższą w Polsce zewnętrzną ściankę wspinaczkową oraz mniejsze np. w Jedlinie, lodospady w Głuszycy, a w niedalekiej odległości Góry Stołowe, Sokoliki oraz tereny wspinaczkowe w Adrspach i Teplicach w Czechach. To wszystko może spowodować, że nasz region może przy odpowiedniej promocji zyskać kolejną - obok rowerów górskich - atrakcję turystyczną przyciągającą w nasz region amatorów aktywnej turystyki.

Bazując na naszym doświadczeniu i możliwościach jakie dają obiekty Starej Kopalni chcemy stworzyć miejsce unikalne na skalę krajową – podkreśla Grzegorz Górski. Będzie to najwyższa na Dolnym Śląsku i drugi co do wielkości obiekt w Polsce co daje idealne możliwości do organizacji zawodów. Swoje zajęcia wychowania fizycznego będą tu mogli odbywać uczniowie wałbrzyskich szkół i studenci. Będzie to miejsce kursów czy szkoleń zarówno dla dzieci, początkujących jak również służb specjalistycznych takich jak straż pożarna czy GOPR. W planach jest też organizacja giełd sprzętu sportowo-turystycznego. - W swoim docelowym kształcie Kopalnia MOCY oferować ma wiele różnych atrakcji, które sprawią że miło będą tu spędzać czas całe rodziny i chętnie będą tu powracać – podkreśla Grzegorz Górski.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2015 14:53
1
piątek, 25.9.2015 10:29
1
środa, 23.9.2015 10:03
sobota, 19.9.2015 08:10
piątek, 11.9.2015 10:45
czwartek, 10.9.2015 12:38
środa, 2.9.2015 13:47
poniedziałek, 31.8.2015 14:08
poniedziałek, 10.8.2015 10:54
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
OSiR Dzierżoniów
OSiR Dzierżoniów
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
test