KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

środa, 22 września 2021

Tomasza, Maurycego

Najatrakcyjniejsze centrum rekreacyjno-wspinaczkowe w Wałbrzychu?

poniedziałek, 10.8.2015 16:12 , komentarze: 0 , odsłony: 798
kategorie artykułu:

O tym mogą decydować sami mieszkańcy głosując od 1. do 20. września na Kopalnię MOCY - jeden z pomysłów w tegorocznym Wałbrzyskim Budżecie Partycypacyjnym. 


Przypomnijmy, że budżet partycypacyjny to część budżetu miasta Wałbrzycha, o którego zagospodarowaniu decydują sami mieszkańcy. Wybór następuje poprzez głosowanie na projekty zgłaszane przez mieszkańców miasta i lokalne organizacje. Jednym z pomysłów ogólnomiejskich przygotowanym przez Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy [WKGiJ] jest własnie Kopalnia MOCY czyli całoroczne centrum rekreacyjno-wspinaczkowe dla wszystkich. W jego skład wchodzić będzie ścianka wspinaczkowa i strefa boulderingu gdzie początkujący i doświadczeni wspinacze mogą wspinać się bez zabezpieczeń. Planowane są także dodatkowe atrakcje takie jak mini plac zabaw.

 

Wspinaczka już dawno przestała być sportem elitarnym a jest też szansa że w 2020 roku na Igrzyskach w Tokio stanie się ona dyscypliną olimpijską. - Chcemy promować wspinaczkę jako aktywną formę wypoczynku bo nasze tereny oferują wspaniałe miejsca do jej uprawiania” - podkreśla Grzegorz Górski z WKGiJ. Dzięki poznaniu podstaw w Kopalni MOCY dla naszych mieszkańców otworzą się zupełnie nowe możliwości spędzania wolnego czasu w odległości nie większej 20 kilometrów od Wałbrzycha. Rzeczywiście w naszej okolicy jest już kilkanaście obiektów skalnych udostępnionych do uprawiania tej dyscypliny a z każdym rokiem powstają nowe. Mamy też w Nowej Rudzie najwyższą w Polsce zewnętrzną ściankę wspinaczkową oraz mniejsze np. w Jedlinie, lodospady w Głuszycy, a w niedalekiej odległości Góry Stołowe, Sokoliki oraz tereny wspinaczkowe w Adrspach i Teplicach w Czechach. To wszystko może spowodować, że nasz region może przy odpowiedniej promocji zyskać kolejną - obok rowerów górskich - atrakcję turystyczną przyciągającą w nasz region amatorów aktywnej turystyki.

Bazując na naszym doświadczeniu i możliwościach jakie dają obiekty Starej Kopalni chcemy stworzyć miejsce unikalne na skalę krajową – podkreśla Grzegorz Górski. Będzie to najwyższa na Dolnym Śląsku i drugi co do wielkości obiekt w Polsce co daje idealne możliwości do organizacji zawodów. Swoje zajęcia wychowania fizycznego będą tu mogli odbywać uczniowie wałbrzyskich szkół i studenci. Będzie to miejsce kursów czy szkoleń zarówno dla dzieci, początkujących jak również służb specjalistycznych takich jak straż pożarna czy GOPR. W planach jest też organizacja giełd sprzętu sportowo-turystycznego. - W swoim docelowym kształcie Kopalnia MOCY oferować ma wiele różnych atrakcji, które sprawią że miło będą tu spędzać czas całe rodziny i chętnie będą tu powracać – podkreśla Grzegorz Górski.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2015 14:53
1
piątek, 25.9.2015 10:29
1
środa, 23.9.2015 10:03
sobota, 19.9.2015 08:10
piątek, 11.9.2015 10:45
czwartek, 10.9.2015 12:38
środa, 2.9.2015 13:47
poniedziałek, 31.8.2015 14:08
poniedziałek, 10.8.2015 10:54
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
test
Czas generowania: 0,06687 sekund