sobota, 15 czerwca 2024

Wita, Jolanty

"Harry" z medalem Mistrzostw Polski

środa, 29.4.2015 13:14 , komentarze: 0 , odsłony: 665

Reprezentant Herosa Czarny Bór – Łukasz Charzewski– został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które rozgrywały się w Zgierzu w dniach 24-26 kwietnia. Cenny krążek wywalczył w wadze do 75 kg.
Łukasz w ćwierćfinale pokonał Michała Perkowskiego (Śląsk Wrocław), a w walce półfinałowej uległ starszemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi – Edgarowi Babayanowi (Sobieski Poznań), który ostatecznie sięgnął po złoto. W pojedynku o brąz „Harry” zwyciężył ubiegłorocznego mistrza Polski – Łukasza Fafińskiego (Olimpijczyk Radom).

Łukasz Charzewski po długiej przerwie i pobycie w innych klubach, pół roku temu ponownie rozpoczął treningi w Czarnym Borze, pod okiem swojego pierwszego trenera Dariusza Piaskowskiego. Start w Zgierzu był jego pierwszym w tym roku startem w krajowej imprezie. Na macie walczył jak prawdziwy wojownik, zresztą już będąc dzieckiem miał ogromne serce do walki. Rozcięty policzek, spuchnięte kolano… ale medal jest! – mówił po turnieju, bardzo zadowolony z wyniku.

Po mistrzostwo Polski w zapasach w stylu wolnym kobiet, w wadze do 69 kg sięgnęła również w Zgierzu wychowanka Dariusza Piaskowskiego i Herosa Czarny Bór – jedyna jak dotąd polska medalistka olimpijska – Agnieszka Wieszczek – Kordus, obecnie zawodniczka wojskowego klubu Grunwald Poznań.

źródło: Heros Czarny Bór

poniedziałek, 17.2.2020 11:29