Żużlowe mistrzostwa świata znów we Wrocławiu!

niedziela, 27.12.2020 10:09 1172 0

31 lipca 2021 roku we Wrocławiu odbędzie się jedna z rund żużlowych mistrzostw świata. Firma BSI, czyli organizator najważniejszych żużlowych imprez na świecie, opublikowała wstępny terminarz Speedway Grand Prix.

Cykl Grand Prix 2021 będzie składał się z jedenastu rund. W Polsce - oprócz Wrocławia - najlepsi żużlowcy świata mają rywalizować w Warszawie i Toruniu. Pierwsze zawody odbędą się 24 kwietnia (miejsce jeszcze nie zostało potwierdzone), a zakończy 2 października w Toruniu.

We Wrocławiu zawsze ciekawie

- Wrocławska runda znów odbędzie się w okresie letnim. Znów też mamy nadzieję, że będziemy świadkami wielkiego żużlowego spektaklu. A tylko takie serwują nam zawodnicy po tym, jak Wrocław wrócił do kalendarza GP. Impreza z 2019 roku została uznana, że najlepsze zawody w ponad dwudziestoletniej historii cyklu. W 2020 było równie ciekawie, a co najważniejsze – mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa kapitana Betard Sparty, Macieja Janowskiego - mówi Adrian Skubis, doradca zarządu ds. komunikacji we wrocławskim klubie.

Trzech wrocławian w mistrzostwach

W przyszłorocznych mistrzostwach świata startować będzie trzech zawodników Betard Sparty Wrocław - wspomniany już Maciej Janowski oraz Tai Woffinden i Artiom Łaguta.

Co ważne, bilety na przyszłoroczną rundę Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski, które zostały zakupione w tym roku, zachowują swoją ważność.

Kalendarz Grand Prix 2021:

1. runda – Grand Prix – 24 kwietnia (miejsce do ustalenia)
2. runda – Grand Prix Polski – Warszawa – 15 maja
3. runda – Grand Prix Niemiec – Teterow – 22 maja
4. runda – Grand Prix Czech – Praga – 5 czerwca
5. runda – Grand Prix – 19 czerwca (miejsce do ustalenia)
6. runda – Grand Prix Wielkiej Brytanii – 17 lipca
7. runda – Grand Prix Polski – Wrocław – 31 lipca
8. runda – Grand Prix Szwecja – 14 sierpnia
9. runda – Grand Prix Rosji – 28 sierpnia
10. runda – Grand Prix Danii – 11 września
11. runda – Grand Prix Polski – Toruń – 2 października

Źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz