Zostań Młodym ZOOlogiem! Półkolonie w ZOO Wrocław

piątek, 13.5.2022 12:53 164 0

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a doskonałą zabawę można połączyć ze zdobywaniem wiedzy! Na półkoloniach ZOO Wrocław będzie można się dowiedzieć, czy strusie faktycznie chowają głowę w piasek gdy się boją, czy uchatki to to samo co foki i czy rekiny są ludojadami. To najlepsza lekcja przyrody dla młodych ekologów, którzy wyrosną na świadomych i otwartych mieszkańców naszej planety. To w ich rękach będzie w przyszłości świat.

 Po raz drugi wrocławskie ZOO zaprasza na stacjonarne półkolonie dla dzieci. W lipcu i sierpniu zaplanowanych jest łącznie 6 tygodniowych turnusów – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. W programie przygotowano szereg atrakcji.

– W zeszłym roku nasze półkolonie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno rodziców jak i dzieci. Rozwijaliśmy drzemiące w nich pasje do poznawania przyrody i otaczającego ich świata – mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji. – Powołując się na najnowsze badania naukowe dotyczące dobroczynnego wpływu kontaktu z przyrodą na ludzi, jesteśmy przekonani, że zajęcia wśród drzew oraz zwierząt to jest coś, czego potrzebują uczniowie, zwłaszcza po trudnym okresie pandemii. Zapraszamy  wszystkich, którzy kochają zwierzęta oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z przyrodą i pragną podglądać ten magiczny świat, do skorzystania z naszej oferty – zachęca.

W ciągu pięciu dni turnusu uczestnicy odwiedzą  różne kontynenty – od Afryki, przez Europę, Azję aż po Amerykę Południową, by na koniec podróży zdobyć tytuł i certyfikat Młodego ZOOloga. Poznając zwierzęta Azji dowiedzą się dlaczego słoń ma tylko 6 zębów i po co tygrysowi wibrysy. Zajrzą do nosorożców, panter śnieżnych i mglistych, a także do Ogrodu Japońskiego. W części poświęconej Afryce dowiedzą się co jedzą manaty, ucząc się o Europie będą mogły zapytać, czy wilk zawsze bywa zły i nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt. Przyjrzą się różnym ciekawym gatunkom małp z Ameryki Południowej i przygotują dla nich zabawki, a podążając wzdłuż rzek poszukają piranii.

Półkolonie w ZOO Wrocław uczą przez zabawę. Nie zabraknie również rejsu statkiem, parku linowego, gier i zabaw na świeżym powietrzu i rywalizacji grupowej. Dzieci nie tylko dowiedzą się więcej o zwierzętach i poznają je z bliska, ale poćwiczą współpracę w grupie oraz zdolności interpersonalne, dzięki którym w przyszłości mogą stać się bardziej otwarci i wrażliwi na otaczający je świat i ludzi. Zajęcia będą prowadzone przez  profesjonalnych ZOOedukatorów i opiekunów zwierząt pracujących we wrocławskim zoo, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 790 PLN dla jednego uczestnika. Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do ZOO, to koszt półkolonii wynosi 710 PLN. Prosimy o rezerwację miejsc drogą mailową – Bożena Pałczyńska b.palczynska@zoo.wroc.plWarto się śpieszyć, bo miejsc może wkrótce zabraknąć!

SZCZEGÓŁY PÓŁKOLONII „MŁODY ZOOlog”

I turnus          11 – 15 lipca 2022 roku dla dzieci w wieku 7-9 lat
II turnus         18 – 22 lipca 2022 roku dla dzieci w wieku 7-9 lat
III turnus        25 – 29 lipca 2022 roku dla dzieci w wieku 7-9 lat
IV turnus       01 – 05 sierpnia 2022 roku dla dzieci w wieku 10-12 lat
V turnus        08 – 12 sierpnia 2022 roku dla dzieci w wieku 10-12 lat
VI turnus       22 – 26 sierpnia 2022 roku dla dzieci w wieku 10-12 lat

 ORGANIZATOR ZAPEWNIA:
- bilety wstępu do ZOO
- opiekę wykwalifikowanej kadry  w godzinach 8:00-16:00
- ubezpieczenie NNW
- dwa posiłki dziennie
- realizację programu półkolonii: Mały ZOOlog
- sprzęt konieczny do realizacji programu półkolonii

WYŻYWIENIE:
- obiad
- podwieczorek
- nielimitowana ilość wody dla dzieci

INFORMACJE DODATKOWE

Wymagany wygodny strój oraz obuwie sportowe, mały plecaczek, drugie śniadanie, bidon, krem z  filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne.

CENA
Koszt turnusu półkolonii wynosi 790 PLN ,
Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do ZOO, koszt turnusu półkolonii wynosi 710 PLN.

LOKALIZACJA
Półkolonie organizowane są na terenie ogrodu zoologicznego – ZOO Wrocław, ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)