Znamy wyniki rekrutacji na PWr. Informatyka wciąż najpopularniejsza

sobota, 10.7.2021 11:06 344 0

Informatyka stosowana, budownictwo, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka - te kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem podczas rekrutacji na studia I stopnia na PWr.

Po prawie dwóch miesiącach od rozpoczęcia naboru wreszcie na kontach kandydatów w naszym systemie rekrutacyjnym pojawiły się wyniki rekrutacji. W systemie rekrutacyjnym PWr zarejestrowało się ponad 8,5 tys. kandydatów. Czekało na nich (na studiach I stopnia) ponad 7 tys. miejsc na 52 różnorodnych kierunkach. W tym cztery w języku angielskim oraz tyle samo nowości: informatyczne systemy automatyki, elektromobilność, geoinformatyka oraz inteligentna informatyka.

Kierunkami, które cieszyły się w tym roku największym zainteresowanie, kolejny raz okazały się te związane z branżą IT:

  • informatyka stosowana w języku angielskim – 10 osób na jedno miejsce,
  • informatyka stosowana w języku polskim – 9 osób na jedno miejsce,
  • informatyka algorytmiczna – 7 osób na jedno miejsce,
  • automatyka i robotyka – 5 osób na jedno miejsce,
  • cyberbezpieczeństwo – 5 osób na jedno miejsce.

Przyjmowanie dokumentów od osób, które zostały zakwalifikowane do przyjęcia, zaczniemy 12 lipca. Kandydaci mogą składać dokumenty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 oraz w sobotę 17 lipca (w godz. 9.00-13.00) w budynku C-13, pok. 0.12.

Co jeśli się nie dostałem? Szansa jest nadal!

– Jeśli komuś nie udało się dostać na wymarzony kierunek, albo z jakiegoś powodu nie zdołał się zarejestrować w pierwszym naborze, to zapraszamy do drugiej rekrutacji – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji.

Pełną listę kierunków oraz limity miejsc, które będą obowiązywały w drugim naborze, poznamy 19 lipca. Drugi nabór potrwa do 25 lipca.

Obecnie na trzynastu wydziałach Politechniki Wrocławskiej studiuje ponad 21,5 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali informatykę stosowaną, inżynierię systemów, informatyką algorytmiczną i cyberbezpieczeństwo.

Dokładną informację o ofercie rekrutacyjnej PWr oraz konkretne przykłady na to, dlaczego warto u nas studiować, można znaleźć na https://rekrutacja.pwr.edu.pl/studiuj/.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)