Znamy wyniki ostatniego w tym roku naboru do Mikrograntów

poniedziałek, 5.10.2020 16:03 356 0

Spotkania z przedstawicielami kultur z różnych zakątków świata, warsztaty kulinarne, ekologiczne i międzypokoleniowe, wycieczki śladami osiedlowych historii, a nawet rodzinne tworzenie robota – poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie wszystkich trzech ścieżek wrześniowego naboru do Mikrograntów. Jesienią w całym mieście zostaną zrealizowane aż 33 nowe lokalne inicjatywy!

W trwającym od 1 do 15 września ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów można było zgłosić propozycje na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Jak zawsze nabór podzielony był na trzy ścieżki – dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych.

Mimo pandemii i funkcjonowania w trudniejszych niż w poprzednich latach warunków, wrocławianie i wrocławianki kolejny raz udowodnili swoje ogromne zaangażowanie zgłaszając rekordowe 129 propozycji na działania w całym mieście!Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano 33 projekty, które otrzymają wsparcie administracyjne, organizacyjne, logistyczne, promocyjne oraz finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych, w zależności od ścieżki). Jakie inicjatywy zrealizowane zostaną już wkrótce we Wrocławiu?

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych
Z 85 zgłoszonych pomysłów w skierowanej do wszystkich pełnoletnich wrocławian i wrocławianek ścieżkikomisje wybrały 13 inicjatyw – po 3 z Fabrycznej, Krzyków oraz Psiego Pola i 4 ze Śródmieścia. Wśród zwycięskich propozycji znalazło się sporo propozycji edukacyjnych, m.in. warsztaty malowania i fotografii dla seniorów z Psiego Pola, teatralne improwizowane zajęcia dla kobiet oraz cykl spotkań, których motywem przewodnim będzie proces fermentacji. Zaplanowano też działania, które na celu mają integrację różnych środowisk. Na Złotnikach odbędą się międzypokoleniowe zajęcia odkrywające wspólne potrzeby najstarszych mieszkańców i mieszkanek osiedla, na Przedmieściu Oławskim spotkania z różnymi obliczami kultury iberyjskiej, a na Maślicach i Stabłowicach rozśpiewane wielokulturowe warsztaty dla dzieci i dorosłych. We wrześniowym naborze wybrane zostały także działania zachęcające do wspólnego odkrywania osiedlowych historii – spacery śladami lokali usługowych i rzemieślników z Gajowic, osiedlowe tworzenie śpiewnika z ulubionymi utworami czy też rowerowe wyprawy po wrocławskich plenerach filmowych.

Więcej informacji o zwycięskich projektach: TUTAJ

Mikrogranty młodzieżowe 
Wrocławska młodzież, mimo trudnej sytuacji i ograniczonego pola do współpracy, także i tym razem postanowiła wziąć miasto w swoje ręce! W ścieżce dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat wsparcie otrzyma 10 projektów, a trzy dodatkowo trafiły na listę rezerwową i czeka na decyzję o dofinansowaniu. Młodzi realizatorzy i realizatorki jesienią zorganizują m.in. wielokulturowe warsztaty na których będzie można poznać kuchnie z różnych części świata, międzypokoleniowe spotkania przy warcabach oraz zajęcia aktorskie i muzyczne, które zakończą się stworzeniem podwórkowego musicalu. Do połowy grudnia młodzież zrealizuje także grę fabularną odkrywającą osiedlowe historie z Księża Małego i Wielkiego oraz cykl spotkań z kulturą Japonii, których motywem przewodnim będzie subkultura skateboardingu.

Opisy zwycięskich projektów: TUTAJ 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)