Znamy wyniki naboru do żłobków. 1191 miejsc wolnych

piątek, 21.6.2024 13:45 596 0

Zakończył się nabór do żłobków, na miejsca, które zwolnią się od 1 września 2024 roku.

Od 1 września we wrocławskich żłobkach (publicznych i niepublicznych z miejskim dofinansowaniem) oraz u dziennych opiekunów (z miejskim dofinansowaniem) będzie 6435 miejsc. 3577 miejsc przeznaczonych jest do rekrutacji. 2386 dzieci zostało zakwalifikowanych, w systemie pozostaje więc 1191 miejsc wolnych. Rodzice/opiekunowie prawni składając wnioski, mogli wybrać trzy placówki – zostali zakwalifikowani do jednej z nich.

- Wczoraj ponownie otworzyliśmy system rekrutacji dla rodziców i opiekunów prawnych. Wyniki kwalifikacji są dostępne na indywidualnych kontach rodziców po zalogowaniu się do systemu. Miejsce, do którego dziecko zostało zakwalifikowane, będzie wskazane w systemie. Do 3 lipca rodzice muszą złożyć dokumenty i podpisać umowę. Wnioski rodziców, których dzieci nie dostały się do żłobków mogą być edytowane i przechodzą do rekrutacji ciągłej.  Natomiast rodzice/opiekunowie prawni, którzy nie złożyli wniosku rekrutacyjnego mogą to jeszcze uczynić – informuje Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

W czasie wiosenno-letniego naboru do żłobków system rekrutacyjny był dwukrotnie zamykany. Trzecia, ostatnia przerwa potrwa od 4 do 5 lipca i wtedy system wróci do trybu rekrutacji ciągłej.

Dofinansowanie do miejsc w niepublicznych żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów to 680 zł miesięcznie na dziecko. Średnia wysokość opłaty rodziców za miejsce dofinansowane w placówce niepublicznej to 960 zł.

WAŻNE LICZBY:

97,6 mln zł w 2024 roku wyda Wrocław na opiekę nad dziećmi do lat 3. To kwota przeznaczona między innymi na finansowanie i dofinansowanie ponad 6 tys. miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych oraz u opiekunów dziennych.    

Ponad 53 mln złotych przeznaczonych na inwestycje. W ostatnich latach powstały trzy supernowoczesne placówki:  filia Żłobka nr 5 przy Barskich, Żłobek nr 16 przy ul. Sygnałowej, Żłobek nr 17 przy Sołtysowickiej oraz kompleksowo przebudowano dwie placówki: przy ulicy Krowiej i Dokerskiej.

313 placówek dla najmłodszych we Wrocławiu:

  •         18 żłobków publicznych (17 żłobków +1 filia żłobka),
  •         208 niepublicznych żłobków/klubów dziecięcych (111 z dofinansowaniem miasta),
  •         87 opiekunów dziennych (15 z dofinansowaniem). 

We Wrocławiu wnioski o przyjęcie dzieci do żłobka można składać przez cały rok. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, wtedy jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc, które zostaną zwolnione od września, przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie i prywatne placówki z miejskim dofinansowaniem: żłobki, kluby dziecięce i dziennych opiekunów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)