Znamy wielkie plany 8. edycji festiwalu MIASTOmovie

sobota, 1.8.2020 08:25 294 0

Na 8. edycję MIASTOmovie mamy naprawdę WIELKIE PLANY! Pod takim właśnie hasłem przebiegnie kolejna odsłona festiwalu filmów o mieście i architekturze, którego głównymi tematami będą w tym roku urbanistyka, planowanie przestrzenne i projektowanie miast. Wydarzenie odbędzie się miedzy 7 a 11 października we Wrocławiu.
Organizowane przez Wrocławską Fundację Filmową od 2014 roku MIASTOmovie jest jedynym w Polsce przeglądem kina poświęconego architekturze, urbanistyce i szeroko rozumianej problematyce miejskiej. Filmy (nierzadko pokazywane w naszym kraju po raz pierwszy tytuły z całego świata) stanowią punkt wyjścia do dyskusji o różnych aspektach życia miasta i praktycznego badania przestrzeni miejskiej w trakcie tematycznych spacerów i oprowadzań. Podczas poprzednich edycji zaproszeni goście rozmawiali z publicznością m.in. na temat roli architektury publicznej, wyzwań współczesnego mieszkalnictwa, miejskiej estetyki czy funkcji ulicy.

Prezentowane podczas ósmej edycji festiwalu filmy skupione będą na temacie, w który wszystkie wątki poruszane w poprzednich latach są niejako wpisane - bo punktem wyjścia dla dyskusji o zdrowej miejskiej architekturze zawsze powinna być rozmowa o kompleksowo zaprojektowanym planie urbanistycznym. Podczas festiwalowych debat, spotkań i spacerów poruszone zostaną takie palące problemy współczesnych miast, jak chaos przestrzenny czy suburbanizacja, prowadzące do degradacji tkanki miejskiej i podnoszące koszty funkcjonowania obszarów zurbanizowanych. Porozmawiamy i o problemach, które swą skalą wykraczają poza dyskusję o mieście, ale na które to właśnie w nowoczesnej urbanistyce szukać można rozwiązań - takich choćby jak katastrofa klimatyczna. Naszym tematem przewodnim chcemy przypomnieć nie tylko o roli oraz znaczeniu urbanistów i urbanistyki, ale również pomarzyć o nowych, wielkich planach na miarę wyzwań pierwszej połowy XXI wieku.

Festiwal filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie odbędzie się między 7 a 11 października w Kinie Nowe Horyzonty i wielu innych przestrzeniach Wrocławia. Organizatorem wydarzenia jest Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej MIASTOmovie oraz kanałach na Facebooku i Instagramie.

Do zobaczenia podczas MIASTOmovie 8!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz