Znaczna ilość wyrobów tytoniowych z logo światowych marek oraz surowy tytoń ujawnione przez wrocławskich policjantów

wtorek, 30.11.2021 13:39 273 0

Policjanci z komendy miejskiej, zabezpieczyli prawie 1000 paczek papierosów oraz ponad 100 woreczków strunowych z krajanką tytoniową. Odpowiedzialny za to przestępstwo 29-latek, w którego osobowym citroenie ujawniono torby z wyrobami tytoniowymi, został zatrzymany. Grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadząc obserwację jednego wrocławskich parkingów, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym citroenem 29-letniego mieszkańca Wrocławia, gdyż podejrzewali, że pojazd ten ma służyć jako magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Posiadane przez wrocławskich policjantów informacje się potwierdziły, a w pojeździe znaleźli prawdziwy magazyn różnego rodzaju wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 19000 sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową o łącznej wadze ponad 50 kg. Szacowana suma strat na szkodę Skarbu Państwa to blisko 80 tysięcy złotych.

29-latek został zatrzymany przez policjantów, którzy przeprowadzili z nim dalsze czynności, po zakończeniu których trafił za kratki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z prawem, za czyn ten zatrzymanemu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)