Zmiany w ruchu pociągów na linii Wrocław – Poznań

wtorek, 27.2.2024 11:39 160 0

W związku z działaniami straży pożarnej, związanymi z wypompowywaniem paliwa z wykolejonych pociągów, od ok. godz. 10:00 konieczne było ponowne, tymczasowe wstrzymanie ruchu pociągów przez stację w Grabownie Wielkim. Akcja zaplanowana jest do godzin wieczornych.  

Na czas pracy służb została wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Twardogóra – Wrocław ( pociągi PKP Intercity), Twardogóra – Dobroszyce (Polregio) i Dobroszyce – Milicz (Koleje Dolnośląskie). PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Ruch pociągów zostanie wznowiony po zakończeniu działań straży pożarnej.

O bieżącej sytuacji w kursowaniu pociągów podróżni są informowani na stacjach i przystankach oraz za pośrednictwem Portalu Pasażera: www.portalpasazera.pl   

Wczoraj ok. godz. 11:00 na stacji Grabowno Wielkie podczas jazdy manewrowej doszło do wykolejenia trzech wagonów towarowych. Nikt nie odniósł obrażeń. Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa oraz środowiska. Od godz. 17:20 możliwe było wznowienie ruch pociągów po jednym torze. 

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia komisja.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)