Zmiany w ruchu, darmowe MPK - Europejska Noc Literatury już w sobotę

czwartek, 1.1.1970 01:00 2181 0

Już w tę sobotę, 21 sierpnia, Strefa Kultury Wrocław zaprasza na Karłowice na 10. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury! Częścią święta europejskiej książki będzie literacka strefa na placu Piłsudskiego  kierowcy powinni się więc tego dnia przygotować na zmiany w organizacji ruchu. Mamy i wiadomość dla wszystkich, którzy na miejsce wydarzenia postanowią przyjechać komunikacją miejską  będą to mogli zrobić zupełnie za darmo!

Tegoroczna odsłona Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 21 sierpnia na Karłowicach. Jej kuratorką jest pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller, a przygotowanemu przez nią programowi przyświecać będzie hasło: „Po stronie kobiet”. Fragmenty dziesięciu wybranych przez Dziewit-Meller pozycji literackich odczytane zostaną dziesięciokrotnie – co 30 minut między godziną 18:00 a 22:30 – przez dziesięć wybitnych postaci polskiej kultury (m.in. Katarzyna Herman, Janusz Chabior, Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra) w dziesięciu lokalizacjach zielonego osiedla na północy Wrocławia.

W zupełnie niecodziennej formie doświadczymy tego dnia karłowickiego rynku, czyli placu Piłsudskiego. Zorganizowane będzie na nim nie tylko jedno z czytań (Joanna Trzepiecińska zinterpretuje tu „Macochę” czeskiej pisarki Petry Hůlovej), ale i literacka strefa relaksu, w której będzie można m.in. skorzystać z oferty mobilnej księgarni lub jednego z kilku punktów garstronomicznych albo po prostu odpocząć chwilę i zaplanować dalszą trasę przez Europejską Noc Literatury. Między 19:00 a 21:00 na placu stanie też SZCZEPCIObus – mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19. W związku z organizacją wydarzenia 21 sierpnia między 10:00 a 23:59 plac Piłsudskiego będzie zamknięty dla ruchu kołowego: nie będzie możliwe wjechanie na plac ani z al. J. Kasprowicza, ani z ul. T. Micińskiego. Wyłączona będzie też możliwość parkowania w jego obrębie. 

21 sierpnia samochód warto jednak zostawić w garażu i na Europejską Noc Literatury warto wybrać się tramwajem, autobusem czy nawet pociągiem. Wszyscy miłośnicy literatury wybierający się na wydarzenie pojazdami miejskiej komunikacji zbiorowej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – z okazji ENL-u, każdy, kto w komunikacji miejskiej będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu. W obchody literackiego święta włączyli się wszyscy wrocławscy przewoźnicy: MPK Wrocław, Dolnośląskie Linie Autobusowe, Koleje Dolnośląskie, Przewozy Regionalne i A21 sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)