Zmiany w rozkładach jazdy

piątek, 24.6.2022 12:13 110 0

WYMIANA ROZJAZDÓW TRAMWAJOWYCH SKRZYŻOWANIE PIŁSUDSKIEGO –STAWOWA

 

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Stawowej, od 25 czerwca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras na liniach tramwajowych 2, 5, 11, 15, 20, 31, 32, 70 i 74 oraz na liniach autobusowych K, N, 106, 110, 145, 146, 148 i 149.

Prace potrwają około 3 tygodni.

 

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 2

Dwójka" będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi z pominięciem przystanku "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

 

Linia 5

Tramwaje linii 5 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową (z powrotem przez pl. Orląt Lwowskich), Podwale, Świdnicką. plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi z pominięciem przystanku "Arkady (Capitol)", "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

 

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku "Arkady (Capitol)", "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

 

Linia 15

Tramwaje linii 15 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Piotra Skargi i Peronową do ulicy Borowskiej z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki", "pl. Legionów" i "Arkady (Capitol)".

 

Linia 20

Tramwaje linii 20 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich z pominięciem przystanku "Renoma".

 

Linia 31 i 32

 

Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale, Świdnicką, plac Teatralny, Teatralną, Piotra Skargi i Peronową do ulicy Borowskiej z pominięciem przystanku "pl. Legionów" i "Arkady (Capitol)".

 

Linia 70

Tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego. Na czas prowadzonych prac, tramwaje będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice.

 

Linia 74

Tramwaje linii 74 od przystanku FAT zostaną skierowane przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki".

 

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

 

Autobusy linii K, N, 145, 146 jadące w kierunku ulicy Kołłątaja będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 112 i 113).

W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej dla linii K, N, 110, 145 i 146 zostanie przeniesiony na ulicę Stawową przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego (obecny przystanek dla linii 602).

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek "Renoma"), autobusy linii 106, 148, 149 jadące z Nowego Dworu w kierunku ulicy Dworcowej lub placu Grunwaldzkiego, będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką. W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 106, 148 i 149 pozostanie bez zmian.

Komunikacja nocna przy Dworcu Głównym będzie kursowała bez zmian.

 

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

- autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II;

- tramwajami linii 15 na odcinku pl. Staszica - Dworzec Autobusowy - pl. Staszica;

- tramwajami linii 31 lub 32 na odcinku pl. Orląt Lwowskich - Dworzec Autobusowy - pl. Orląt Lwowskich.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

- autobusami linii 122 na odcinku pl. Legionów - Dworzec Autobusowy - pl. Legionów;

- wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

- autobusami linii 122 na odcinku pl. Legionów - Dworzec Autobusowy - pl. Legionów;

- wszystkimi tramwajami i autobusami na odcinku Galeria Dominikańska - Dworzec Główny - Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 15 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

- autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II;

- tramwajami linii 74 na odcinku Kleczkowska - pl. Legionów - Kleczkowska;

- tramwajami linii 6 lub 7 na odcinku Rynek - Arkady (Capitol) - Świdnicka.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 31 lub 32 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 122 na odcinku pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II.

 

KONIEC I ETAPU PRAC NA  RONDZIE REGANA

 

W związku z planowanym zakończeniem pierwszego etapu prac związanych z remontem nawierzchni na Rondzie Reagana przy peronie 1 i 2, od 25 czerwca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 1, 2, 10, 33 i 70.

 

Tramwaje linii 1 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, plac Grunwaldzki i ulicę Piastowską.

 

Tramwaje linii 2 i 10 wrócą na trasę w obu kierunkach przez ulicę Szczytnicką, Wyszyńskiego i most Pokoju, a tramwaje linii 33 na trasę przez most Grunwaldzki i Rondo Reagana.

 

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez Rondo Reagana, most Grunwaldzki i dalej w kierunku placu Wróblewskiego.

 

Autobusy linii C, D, 111, 115, 121, 131, 149, 151, 241, 253, 255 i 315 nadal będą korzystały z przystanków tymczasowych w rejonie placu Grunwaldzkiego lub z przystanków na peronie 3 i 4.

 

Autobusy powrócą na swoje docelowe przystanki na Rondzie Reagana w dniu 2 lipca 2022 roku (sobota).

 

25 czerwca 2022 roku (sobota) zostaną wprowadzone również zmiany statusów następujących przystanków:

 "Racławicka", który zlokalizowany jest  przy ulicy Racławickiej na wysokości nowej pętli autobusowej na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.

 "Morelowskiego", który zlokalizowany jest  przy ulicy Karmelkowej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Morelowskiego na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.

 "Rzemieślnicza", który zlokalizowany jest  przy ulicy Kominiarskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Rzemieślniczą na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.

 "Trestno-kościół", który zlokalizowany jest  przy ulicy Nadodrzańskiej w podwrocławskiej miejscowości Trestno przy kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.

 "Azaliowa", który zlokalizowany jest  przy skrzyżowaniu ulicy Przedwiośnie i ulicy Azaliowej na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.

 "Długa", który zlokalizowany jest przy ulicy Długiej na wysokości sklepu OBI na przystanek "stały" dla autobusów linii C.

 "Sosnowiecka", który zlokalizowany jest przy ulicy Opolskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sosnowiecką na przystanek "stały" dla autobusów linii 124 i 134.  Dla kursów nocnych linii 243 przystanek nadal będzie posiadał status przystanku "na życzenie".

 "Krucza", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Gajowickiej i Kruczej na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 241.

 "Metalowców", który zlokalizowany jest przy ulicy Lotniczej przy skrzyżowaniu z ulicą Hutniczą, Metalowców i Górniczą na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 243 i 253.

 "Drzewieckiego", który zlokalizowany jest przy ulicy Balonowej przy skrzyżowaniu z ulicą Drzewieckiego na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 243.

Pl. Zgody (Muzeum Etnograficzne)", który zlokalizowany jest przy ulicy Traugutta w pobliżu placu Zgody na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 243.

 "Rysia", który zlokalizowany jest przy ulicy Popowickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Rysią na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 245.

 "Gajowa", który zlokalizowany jest przy ulicy Glinianej przy skrzyżowaniu z ulicą Gajową na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 245.

 "Wałbrzyska", który zlokalizowany jest przy Rondzie Cukrowników na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 247.

 "Żerniki", który zlokalizowany jest przy ulicy Żernickiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Konińską na przystanek "na życzenie" dla autobusów nocnych linii 249.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)