komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 26 kwietnia 2019

Marzeny, Klaudiusza

Zmiana harmonogramu prac przy rozbiorze kładki na Grabiszyńskiej

czwartek, 8.11.2018 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 163
kategorie artykułu:

Drogowcy przystąpili do demontażu nadziemnego przejścia przy ul. Grabiszyńskiej. Po pierwszym etapie wykonawca musiał zmienić harmonogram prac. 

Rozpoczęła się rozbiórka kładki dla pieszych przy ulicy Grabiszyńskiej. Przygotowania do tego trwały już od połowy października, ale jak dotąd nie powodowały żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym. Robotnicy pracowali w czasie nocnych przerw w kursowaniu tramwajów. Sieć trakcyjna podpięta pod kładką była sukcesywnie przepinana na tymczasową konstrukcję, która umożliwi teraz wykonanie rozbiórki.  

– Od wtorku 6 listopada wykonawca przystąpił do rozbiórka kładki. Niestety wbrew wcześniejszym ustaleniom wykonawca, na skutek problemów organizacyjnych i technicznych, zakończył roboty z kilkugodzinnym opóźnieniem a to spowodowała dzisiaj utrudnienia w ruchu podczas porannego szczytu komunikacyjnego. Wobec zaistniałej sytuacji kolejne etapy demontażu pomostu i schodów nie odbędą się według wcześniej przyjętego harmonogramu, czyli nocami z 8/9, 12/13 i 14/15 listopada – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Prace rozbiórkowe będą teraz realizowane wyłącznie podczas nocy weekendowych. Najbliższy możliwy termin wznowienia prac przez wykonawcę to weekend 16 - 18 listopada, z uwagi na uroczystości zaplanowane podczas najbliższego weekendu m.in. uroczysta parada z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. O dokładnych godzinach prowadzenia prac według nowego harmonogramu będziemy jeszcze informować.

Usunięcie schodów umożliwi wykonawcy ścieżki rowerowej zagospodarowanie terenu i dokończenie wstrzymywanych do tej pory robót. Prace wykonuje firma ITOS Wyburzanie Obiektów Przemysłowych Stoicis Christos. Po ich zakończeniu do zagospodarowania terenu i dokończenia wstrzymanych robót będzie mógł wrócić wykonawca tras rowerowych na ul. Grabiszyńskiej.

Wszystkie prace związane z rozbiórką oraz uprzątnięciem terenu po kładce powinny się zakończyć się w trzeciej dekadzie listopada.

/Wrocław.pl

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
czwartek, 25.4.2019 11:11
czwartek, 25.4.2019 09:21
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki