Zima w Zieleńcu na całego!

piątek, 6.3.2015 14:24 1573

Zima nie odpuszcza - i dobrze! W stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena, fani sportów zimowych mają wiele powodów do radości. Warunki narciarskie są doskonałe i nic nie zapowiada, aby miało być inaczej.

Takiej zimy w Zieleńcu nie było już od dawna. W tym sezonie opady śniegu szczególnie uraczyły swoją obecnością, co przyniosło doskonałe warunki narciarskie wszystkim fanom szusowania na stokach. Wygląda na to, że obecny stan utrzyma się jeszcze przez długi czas. Obecnie w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena śnieg utrzymuje się na poziomie 45 - 110 cm. Od dłuższego czasu termometry wskazują temperaturę na od -5°C do 0°C. 

W obecnym sezonie narciarskim w Zieleńcu zostało wprowadzonych wiele zmian, które znacznie podniosły poziom atrakcji narciarskich. Uruchomiono jedną z najnowocześniejszych kolei kanapowo-gondolowych wraz z gondolami. Wielu narciarzy i snowboardzistów zapewne ucieszy fakt, że mogą jeździć na wszystkich 24 wyciągach zakupując w kasie tylko jeden karnet. Łącznie do dyspozycji jest 21 km tras w tym 14 km do jazdy nocnej, która odbywa się codziennie, aż do godziny 22:00. Obecne warunki pogodowe można zobaczyć na kamerach online na oficjalnej stornie www.zieleniec.pl.