Zespół Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przygotował program wsparcia w czasie pandemii

czwartek, 2.4.2020 12:11 1027 0

 - Jako psychiatrzy i psychoterapeuci nie działamy na pierwszej linii frontu, nie pracujemy na SORZ-e czy w szpitalach zakaźnych, ale chcemy pomagać. Pomagamy tak, jak umiemy - mówi kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii  Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Joanna Rymaszewska.

       Fot.Pexels

Wspólnie ze swoim zespołem, w ramach wolontariatu uruchomiła w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego program wsparcia. Zaczęli od pracowników ochrony zdrowia, po tym, jak jeden z rezydentów szpitala z Koszarowej zwrócił uwagę, że taka pomoc jest potrzebna. Potem rozszerzyli ją także na chorych i diagnozowanych w szpitalach zakaźnych, a teraz jeszcze osoby w kwarantannie.

Dodatkowo zespół Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu opieką objął także studentów i doktorantów uczelni. Szczególną uwagę poświęcają studentom zagranicznym, którzy odcięci od swoich domów i bliskich są w wyjątkowo trudnej sytuacji.

 - Żyjemy w wyjątkowym okresie, pandemii, która znacznie ogranicza funkcjonowanie nas wszystkich. Świat stanął i musiał się podporządkować nowym wyzwaniom. Świat każdego z nas również - podkreśla prof. Joanna Rymaszewska i zachęca do kontaktu.

Program wsparcia dla chorych izolowanych w szpitalu, przed i po diagnostyce w kierunku koronawirusa.

Tele-konsultacje psychologiczne oraz psychiatryczne będą udostępnione dla wszystkich potrzebujących w ramach pracy wolontaryjnej przedstawicieli zespołu i współpracujących psychoterapeutów.

Telefon kontaktowy: 885852297
e-mail: interwencja.umed@gmail.com

Każda osoba potrzebująca po wysłaniu potrzeby interwencji na maila, bądź telefon będzie umówiony na tele-konsultacje lub video-konsultacje.

Program wsparcia dla osób izolowanych na kwarantannie w domu i ośrodkach pozaszpitalnych z powodu narażenia na zakażenie koronawirusem.

Tele-konsultacje psychologiczne oraz psychiatryczne będą udostępnione dla wszystkich potrzebujących w ramach pracy wolontaryjnej i ambulatoryjnej osób z zespołu i współpracujących psychoterapeutów.

Telefon kontaktowy: 71 784 16 10
e-mail: interwencja.umed@gmail.com

Program opieki dla personelu medycznego w czasach szczególnej sytuacji, jaką jest ogłoszony przez WHO stan pandemii.

Jako placówka kliniczna oferuje wszystkim pracownikom ochrony zdrowia możliwość skorzystania z szybkiego dostępu do konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych w ramach Przyklinicznej Poradni Zdrowia Psychicznego Kliniki Psychiatrii USK we Wrocławiu w formie tele-konsultacji (skype, facetime, telefon).

telefon kontaktowy 71 784 16 10
e-mail: psychiatria@umed.wroc.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)