Zebrali ponad 50 starych rowerów i przekazali je podopiecznym MOPS-u

czwartek, 12.2.2015 09:41 3448 0

Zebrali stare rowery, naprawili je i oddali podopiecznym MOPS-u. 12 lutego kończy się trwająca ponad 5 miesięcy akcja zbiórki rowerów dla osób potrzebujących.

Pomysł był prosty: zebrać niechciane rowery, zrobić im gruntowny przegląd i po naprawie przekazać potrzebującym wskazanym przez MOPS. 

Zakładaliśmy, że wielu wrocławian ma w piwnicy stary rower, na którym już nie jeździ, ale też nie za bardzo wie, co z nim zrobić i ani za naprawę, ani za sprzedaż jakoś nie mogą się zabrać - mówi koordynator akcji Bruno Zachariasiewicz dodając, że w trakcie 21 dni zbiórki do rowerowych wolontariuszy oddano ponad 50 rowerów.

Zebrane rowery trafiały do serwisu Rowerlover, który włączył się w akcję. Warsztat zastosował duże obniżki na koszty naprawy i brakujących części, te zaś były finansowane dzięki wsparciu sponsora. - Wszystko szło świetnie, pierwsze odnowione rowerów przekazaliśmy potrzebującym w trakcie Pikniku Wolontariatu na Wyspie Słodowej. Ten uśmiech i błysk w oku dzieci i dorosłych, do których trafiły rowery - coś niezwykłego! - rozpromienia się Zachariasiewicz.

Koszt całkowity odnowienia wszystkich zebranych rowerów zamknął się w kwocie 5.796 zł, z czego partner akcji – firma CareCash Sp. z o.o. przeznaczyła na ten cel 2000 zł, a pozostała część kwoty została zgromadzona dzięki zbiórkom. Ponownie nieocenione było zaangażowanie wolontariuszy, pomogli również motocykliści z Harley-Davidson Club Eleven, którzy na imprezie zamkniętej zebrali ponad tysiąc złotych. Ostatnią cegiełkę dołożyli wrocławianie. Brakujące środki udało się uzbierać dzięki kampanii na wspieram.to.

Po miesiącach pewnych trudów, ale też wzruszeń i solidarności udało nam się wreszcie zakończyć akcję. Nasz wkład szacuję na ponad 200 godzin wolontariatu, ale zapłata w postaci satysfakcji z nawiązką to rekompensuje - podsumowuje Zachariasiewicz.

Zbiórka rowerów starych lub nieużywanych rozpoczęła się 30 sierpnia w trakcie finisażu wystawy "Velodream" w galerii BWA Awangarda we Wrocławiu. 

Zbiórkę prowadziły stowarzyszenie Akcja Miasto i Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. Jak mówią członkowie AM, jednym z ich celów jest angażowanie wrocławian do działania. - Najważniejsze są wspólne działanie, aktywność i radość. Zależy nam na tym, żeby entuzjazmem zarażać innych - mówi Sandra Domańska z Akcji Miasto.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)