komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 15 października 2019

Jadwigi, Teresy

Zderzenie kultur, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją” i „Muzyką Świata” w NFM!

wtorek, 17.9.2019 14:02 , komentarze: 0 , odsłony: 273
kategorie artykułu:

Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia z najdalszych zakątków naszej planety oraz gwiazdy szeroko pojętej muzyki etnicznej – cykl „Muzyka Świata” jest kwintesencją różnorodności kultur. Z kolei podczas koncertów z cyklu „Wielka Improwizacja” poznajemy różne oblicza jazzu – od śmia­łej awangardy i odważnej improwizacji po mainstream na najwyższym poziomie. Spotykamy się zarówno z debiutującymi w Polsce młodymi zespołami, jak i z rozchwytywanymi na całym świecie artystami.

Sezon 2019/2020 w NFM rozpoczniemy koncertem z cyklu „Muzyka Świata”. Już 22 września wraz z zespołem wystąpi Aziza Brahim, współczesna poetka dźwięków, a zarazem rzeczniczka ludności Saharawi zamieszkującej tereny na pograniczu Algierii i Sahary ZachodniejAlbumy artystki zajmują pierwsze miejsce na listach World Music Charts Europe.

Trio Abozekrys tworzą pochodzący z Egiptu bracia Mohamed i Abdallah Abozekry’owie, którzy grają na oudzie i sazie – bliskowschodnich lutniach. Na perkusji towarzyszy im Nicolas Thé. 5 października artyści zagrają materiał z płyty Don’t Replace Me by a Machine, która jest uznawana za jedno z najbardziej oryginalnych i inspirujących wydawnictw muzycznego świata arabskiego. 

Saksofonista Cezariusz Gadzina wraz z grupą znanych polskich muzyków zaprasza do wysłuchania specjalnego koncertu, który odbędzie się 13 października – artyści zaprezentują materiał z płyty Mosty. Kompozycje stworzone przez Gadzinę łączą wiele stylów i kultur muzycznych.

Fot. Tomasz Cibulla, Ziad Hassan

22 września 2019, niedziela, godz. 18:00

NFM, Sala Czerwona

Aziza Brahim

 

5 października 2019, sobota, godz. 19:30

NFM, Sala Czerwona

Trio Abozekrys

 

13 października 2019, niedziela, godz. 18:00

NFM, Sala Czerwona

Cezariusz Gadzina – Mosty

Bilety można kupić w kasach NFM oraz online na TUTAJ.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 7.10.2019 11:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki