komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Zbliża się 12 dzień wyścigowy na Partynicach [PROGRAM]

środa, 9.10.2019 18:55 , komentarze: 0 , odsłony: 610
kategorie artykułu:

W najbliższą niedzielę 13 października na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się przedostatni mityng wyścigowy sezonu 2019. Rozegranych 

zostanie siedem gonitw, w tym m.in. Mistrzostwa Polski Kłusaków oraz dwie gonitwy uczniowskie, które wyłonią tegorocznego zwycięzcę Pucharu Młodych Jeźdźców odbywającego się pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice. W niedzielę na Partynicach będziemy również świętować Dzień Seniora. Druga gonitwa dnia odbędzie się o Nagrodę Wrocławskiego Centrum Seniora, a wrocławscy seniorzy wezmą udział w zwiedzaniu toru wyścigów o godz. 12:00. Początek wyścigów o godz. 13:15, wstęp wolny.

Kłusaki francuskie – które po raz pierwszy w tym roku zaprezentowały się wrocławskiej publiczności trzy tygodnie temu – tym razem rozegrają swoje mistrzostwa Polski. Wysoka pula nagród przyciągnęła na start liczne grono wybijających się w tym sezonie koni, wśród nich kilka nowych nabytków w polskich stajniach, jak również kłusaki, które dominowały w poprzednich latach.

Trenowane w Polsce kłusaki francuskie rywalizują w tym roku głównie na torach niemieckich (w pierwszej części sezonu ścigały się też w Warszawie). Do wyróżniających się należą te konie, które dopiero od tego roku reprezentują barwy polskich stajni. Diego de Busset biegał 15 razy i wygrał cztery gonitwy – trzy na Służewcu i jedną w Berlinie. Udany sezon ma również Espoir de Bellon, który w dziewięciu występach na torach niemieckich odniósł dwa zwycięstwa, raz był drugi i dwukrotnie zajął trzecie miejsce. Djoko du Bellay z 16 startów jeden kończył zwycięsko (w niemieckim Straubing), czterokrotnie był też trzeci w Berlinie. Eden Pierji ścigał się w tym roku 12 razy i sięgnął po jedno zwycięstwo (na Służewcu) i był trzeci w Berlinie.

Z koni znanych już wcześniej na polskich torach kolejny bardzo dobry sezon zalicza Brandy Hornline, który w 13 startach odniósł trzy zwycięstwa, z czego dwa w Berlinie i jedno na Służewcu, był cztery razy drugi (Berlin, Służewiec) i dwukrotnie trzeci (Berlin). Barbariska, najlepszy kłusak ostatnich kilku sezonów, świetnie rozpoczęła także tegoroczne starty, notując na Służewcu trzy zwycięstwa z rzędu, jej późniejsze starty w Berlinie nie były już jednak tak udane.

Fugitif Davo to czołowy trzylatek poprzedniego sezonu, w którym odniósł cztery zwycięstwa, dobrze biega także w tym roku, mając na koncie jedną wygraną gonitwę i dwa trzecie miejsca. Diable Maya miał bardzo udany sezon dwa lata temu, kiedy odniósł cztery zwycięstwa, rok temu wygrał raz, po zwycięstwo sięgnął również w tym sezonie, we wrześniu na Partynicach. Baliverne Buroise, czołowy kłusak w polskich stajniach w poprzednim sezonie, w tym roku zaliczyła już 16 startów, w których odniosła jedno zwycięstwo, w niemieckim Straubing, do którego dorzuciła trzy trzecie miejsca w Berlinie, ale też często przytrafiała jej się dyskwalifikacja.

Furnika wygrała w tym sezonie jedną gonitwę, ale aż pięciokrotnie była dyskwalifikowana. Buzyrys we wrześniowej gonitwie na Partynicach był dość nieoczekiwanie drugi tuż za Diable Maya, w trzech pozostałych tegorocznych startach raz jeszcze zajął płatne miejsce – czwarte na Służewcu.

W dwóch gonitwach dla koni pełnej krwi angielskiej uczniowie i starsi uczniowie rozstrzygną rywalizację w Pucharze Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice. Prowadzi w tej klasyfikacji z dużą przewagą Konrad Brygier, którego zabraknie w niedzielę. Ciekawie zapowiada się gonitwa dla trzyletnich i starszych folblutów na klasycznym dystansie 2400 m – każdy z jej uczestników ma w dorobku zwycięstwo.

 

PROGRAM GONITW

13:15 - Gonitwa uczniowska (7). Puchar Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK - Partynice Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. Koni dosiadają wyłącznie uczniowie lub starsi uczniowie. Dystans - 1907 m.
13:45 - Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. Dystans - 1907 m. Gonitwa o Nagrodę Wrocławskiego Centrum Seniora
14:15 - Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy. Gonitwa o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. Dystans - 1400 m.
14:45 - Mistrzostwa Polski Kłusaków
Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki). Start wolny. Dystans - 2200 m.
15:15 - Gonitwa uczniowska (8). Puchar Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK - Partynice Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Koni dosiadają wyłącznie uczniowie lub starsi uczniowie. Dystans - 1600 m.
15:45 - Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB). Gonitwa o Nagrodę LOTTO. Dystans - 2200 m.
16:15 - Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni IV grupy. Dystans - 2400 m.

Foto: Wiktor Rzeżuchowski 

 

12 dzień wyścigowy sezonu – Dzień Seniora

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

13 października (niedziela) godz. 13:15 – 16:30, wstęp wolny

 

Wasze komentarze

środa, 30.9.2020 15:00
środa, 23.9.2020 13:26
poniedziałek, 21.9.2020 12:16
czwartek, 17.9.2020 13:53
środa, 16.9.2020 13:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki