komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Zatrzymany z sądowym zakazem i na "podwójnym gazie"

czwartek, 12.11.2020 12:01 , komentarze: 0 , odsłony: 242
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci niemalże każdego dnia i właściwie o każdej porze doby zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Podobnie było i tym razem, kiedy w Kiełczowie w samo południe zwrócili uwagę na kierującego osobowym BMW, którego tor jazdy daleki był o prostoliniowego. Badanie alkomatem wykazało ponad 1.2 promila. Nie było to jednak jedyne naruszenie przepisów Kodeksu karnego, bo 41-latek nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niemalże każdego dnia wrocławscy funkcjonariusze eliminują z ruchu kierujących, którzy decydują się na kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego, patrolując podwrocławski Kiełczów, zainteresowali się kierującym osobowym BMW, którego styl jazdy wydał się podejrzany i mógł wskazywać, że jest on pod wpływem alkoholu. Po raz kolejny nie mylili się, a badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wskazało wartość przekraczającą 1.2 promila. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie było jedynym przestępstwem, jakie popełnił 41-latek. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych kartotekach wykazało, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku.

Mężczyzna trafił na najbliższy komisariat policji. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście ta lekkomyślna jazda nie zakończyła się żadnym zdarzeniem drogowym. Pamiętajmy jednak, że krążący w organizmie alkohol w znaczącym stopniu wpływa na możliwości bezpiecznego kierowania pojazdami. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości nie wsiadajmy za kierownicę i wybierzmy alternatywne środki transportu.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

środa, 20.1.2021 12:04
piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki