Zatrzymany 26-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i… 4 aktywne sądowe zakazy

wtorek, 19.10.2021 11:30 182 0

1,5 promila alkoholu w organizmie, 4 aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami i brak badań technicznych – to podsumowanie kontroli drogowej, którą przeprowadzili na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zakończyła się ona zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, usunięciem busa z drogi, a sam 26-letni kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Aż cztery aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami ma na swoim koncie kierujący busem marki Fiat. Jednak niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, to nie jedyne przestępstwa jakich dopuścił się 26-letni mieszkaniec Wrocławia.

Kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali go do kontroli na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu, stąd też postanowili zbadać go policyjnym alkomatem. Wynik ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie zdecydowanie rozwiał wszelkie wątpliwości i wskazał, że kierujący popełnił kolejne przestępstwo.

Ponadto oprócz zakazów kierowania pojazdami, podczas sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że bus marki Fiat nie posiada aktualnych badań technicznych, dlatego został zatrzymany elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu.

O dalszych losach 26-latka zadecyduje sąd. Grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)