Zatrzymanie sześciu osób z narkotykami i dwóch nietrzeźwych kierowców

środa, 21.7.2021 13:56 182 0

Tylko jednego dnia wrocławscy policjanci zatrzymali kilka osób podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Byli to mężczyźni w wieku od 24 do 42 lat, a wpadli m.in. na terenie wrocławskiego Ołbina, Krzyków, Psiego Pola i Starego Miasta. Mieli od kilku do kilkunastu porcji handlowych narkotyków. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozić im może kara od roku do nawet 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kara 2 lat więzienia i utrata prawo jazdy, grozi nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, mając ponad 0.9 promila i ponad 2.6 promila alkoholu w organizmach.

W poniedziałek 19 lipca 2021 roku, funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego, zatrzymali łącznie 6 osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Na rynek nie trafią teraz kolejne porcje amfetaminy i marihuany. Policjanci w tym dniu przeprowadzili także blisko 430 interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku 10 sprawców różnego rodzaju przestępstw. W ręce mundurowych wpadło też 11 osób poszukiwanych oraz 2 nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z kierowców miał ponad 0.9 promila alkoholu w organizmie, gdy jechał jedną z ulic Starego Miasta, a drugi ponad 2.6 promila, podczas przemieszczania się ulicami gminy Mietków.

Natomiast osoby podejrzewane o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, policjanci zatrzymali na ternie wrocławskiego Ołbina, Krzyków, Psiego Pola i Starego Miasta. Byli to mężczyźni w wieku od 24 do 42 lat i wszyscy przebywają aktualnie na terenie Wrocławia. Posiadali przy sobie od kliku do kilkunastu porcji środków odurzających, które zabezpieczyli funkcjonariusze. Testy potwierdziły, że była to amfetamina i marihuana.

Jeden z zatrzymanych okazał się także osobą poszukiwaną przez sąd w celu doprowadzania do zakładu karnego, w związku z przestępstwami, których dopuścił się wcześniej. 35-latek spędzi teraz z kratkami najbliższe miesiące.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, jest zabronione i podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 3. Jeżeli sprawa dotyczy posiadania znacznej ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działających środków, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie wymienione wyżej osoby muszą się teraz liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania, a o ich losie decydować będzie ostatecznie sąd.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)