Zatrzymanie 18 poszukiwanych, 30 nietrzeźwych kierowców i 53 podejrzanych o przestępstwa. Podsumowanie weekendu wrocławskiej policji

poniedziałek, 19.9.2022 09:38 0

Blisko 900 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 53 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 18 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 30 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 846 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 30 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 37-latni kierujący jechał osobowym renault, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 37-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 18 poszukiwanych osób, a także 53 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)