Zatrzymali kobietę ukrywającą się od ponad 5 lat

czwartek, 18.6.2020 11:04 698 0

Poszukiwana 51-latka od dłuższego czasu wyraźnie unikała kontaktu z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Mając wiedzę, że w przypadku zatrzymania trafi do aresztu na co najmniej 7 lat, kobieta często zmieniała miejsca pobytu. Ostatecznie ukrywała się na terenie posesji zlokalizowanej w woj. podkarpackim, która z zewnątrz wyglądała na opuszczoną od wielu lat. Namierzyli ją kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i po zatrzymaniu trafiła prosto do zakładu karnego.

Funkcjonariusze pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpadli na trop kobiety poszukiwanej listem gończym za oszustwa na szkodę podmiotów gospodarczych i osób fizycznych. Ustalenia te poprzedzone były wielogodzinną pracą operacyjną policjantów.
Ponieważ 51-latka wiedziała, że jest poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności, wyraźnie unikała kontaktu ze stróżami prawa. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kobieta bardzo często zmienia miejsca pobytu. Ostatecznie wrocławscy kryminalni namierzyli ją w małej miejscowości na terenie woj. podkarpackiego.
Poszukiwana miała zasądzoną karę ponad 7 lat pozbawienia wolności m.in. za wcześniejsze oszustwa, także kredytowe i fałszowanie dokumentacji.
W momencie zatrzymania znajdowała się w domu umiejscowionym na posesji, która z zewnątrz wyglądała na opuszczoną i niezamieszkałą od wielu lat. Policjanci nie dali się jednak zwieść pozorom, weszli do środka i zatrzymali 51-latkę. Następnie kobieta trafiła prosto do zakładu karnego.

W świetle obowiązujących przepisów za tego typu czyny, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz