Zasłabł za kierownicą, pomogli policjanci z drogówki

poniedziałek, 21.6.2021 15:40 322 0

Sytuacja ta miała miejsce na jednej z ulic wrocławskiego osiedla Gaj. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zareagowali prawidłowo i natychmiast, widząc kierowcę potrzebującego pilnie pomocy. Jadący osobowym volkswagenem mężczyzna, miał znaczne problemy z oddychaniem i trzymał się rękoma za klatkę piersiową. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali w ręce zespołu z karetki pogotowia ratunkowego. Bezpieczny trafił do jednego z miejscowych szpitali.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej Policji, kolejny raz pomogli osobie potrzebującej pilnie pomocy. Jadąc jedną z ulic osiedla Gaj, mundurowi zauważyli kierowcę osobowego Volkswagena, który nerwowo chwytał się za klatkę piersiową i sprawiał wrażenie osoby mającej problemy z oddychaniem.

Zaniepokojeni takim zachowaniem mężczyzny, natychmiast polecili mu, aby zjechał na pobliski parking. Kiedy pojazd został bezpiecznie zatrzymany, od razu podeszli do 31-latka. Skarżył się na silny ból w okolicy serca, więc trzeba było działać szybko.

Policjanci, widząc bezpośrednio pogarszający się stan zdrowia kierowcy, objęli mężczyznę opieką i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Niezwłocznie wezwali też na miejsce zespół ratownictwa medycznego, monitorując jednocześnie jego funkcje życiowe, do czasu ich przyjazdu.

Dzięki ich czujności oraz sprawnie przeprowadzonym działaniom mężczyzna w samą porę trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Reakcja policjantów być może też zapobiegła ewentualnemu zdarzeniu drogowemu, do którego mogło dojść, pozwalając mu kontynuować dalszą podróż.
Mając na uwadze tą i inne tego typu sytuacje policjanci przypominają, aby zawsze reagować i nie pozostawać obojętnym na los innych, bo czasami jeden telefon może uratować komuś życie.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)