Zarzut zabójstwa usłyszeli dwaj 28-latkowie zatrzymani przez wrocławskich policjantów

poniedziałek, 18.5.2020 15:06 1377 0

Intensywna praca policjantów z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście, doprowadziła do zatrzymania, a także postawienia zarzutów dwóm młodym mężczyznom. 28-latkowie podejrzani są m.in. o dokonanie zabójstwa, a także pobicia oraz kradzieży mienia. Ich ofiarą padł 65-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego miasta. Dzięki materiałom zebranym przez funkcjonariuszy obaj trafili na kilka najbliższych miesięcy do aresztu. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kratami mogą spędzić nawet resztę swojego życia. Zadecyduję o tym teraz sąd.

W ubiegły czwartek w godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto, otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji mającej miejsce w jednym z mieszkań na osiedlu Szczepin. Natychmiast zostali tam skierowani mundurowi, którzy niestety ujawnili ciało 65-letniego wrocławianina. Bezzwłocznie funkcjonariusze rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, jak doszło do śmierci mężczyzny.

W czynnościach tych uczestniczyli funkcjonariusze wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, techniki kryminalistycznej, a także będący na miejscu prokurator. Policjanci już tego samego wieczora zatrzymali 6 osób związanych z tą sprawą. Zabezpieczyli również liczne materiały dowodowe oraz rozpoczęli pracę operacyjną, aby ustalić dokładny przebieg zdarzenia, jak się okazało - zabójstwa.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało bowiem, że 65-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Jednak, aby ustalić dokładną przyczynę śmierci, decyzją prokuratora ciało zostało skierowane do zakładu medycyny sądowej.

Policjanci z komisariatu przy ul. Trzemeskiej, wytypowali dwóch mężczyzn, którzy dzięki zebranym przez funkcjonariuszy materiałom, usłyszeli zarzuty popełnienia aż trzech przestępstw. Dwaj 28-letni mieszkańcy Wrocławia, wielokrotnie notowani za liczne, wcześniej popełnione przestępstwa, tym razem odpowiedzą za pobicie mężczyzny, kradzież, a także zabójstwo. Wiele wskazuje na to, że do zbrodni doszło na tle rabunkowym.

Praca operacyjna policjantów i zabezpieczone dowody, dały podstawę dla sądu do zastosowania wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Kara, która grozi dwóm 28-latkom, to nawet dożywotnie pozbawienie wolności. O jej wymiarze zadecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz