Zapomniał włączyć kierunkowskaz. Policjanci przypomnieli mu też o aktywnym sądowym zakazie prowadzenia pojazdów

czwartek, 13.1.2022 11:16 133 0

47-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zapomniał włączyć kierunkowskaz podczas jazdy. Tym też zwrócił uwagę policyjnych wywiadowców, którzy postanowili zatrzymać jego pojazd do kontroli. Podczas niej przypomnieli kierującemu o bardzo istotnej kwestii - mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i przez najbliższe 2 lata nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, który zapomniał włączyć kierunkowskaz podczas jazdy został zauważony na ulicy Grodzkiej przez policyjnych wywiadowców. Sprawdzenie w systemach informatycznych doprowadziło do ujawnienia faktu, że 47-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego już samym faktem kierowania osobowym Audi popełnił przestępstwo.

Wszystko dlatego, że sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z tą decyzją nie powinien on zajmować miejsca kierowcy jeszcze przez 2 lata.

Podczas czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości, a wynik badania wskazał jednoznacznie, że mężczyzna był trzeźwy.

Po wykonaniu wszystkich czynności z udziałem 47-latka został on umieszczony w policyjnym areszcie. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)