Zaplanuj kulturalną podróż ze Strefą Kultury Wrocław

czwartek, 1.4.2021 14:30 161 0

Zaplanuj kulturalną podróż ze Strefą Kultury Wrocław! Rusza program Kultura Mobilna

Strefa Kultury Wrocław zaprasza do udziału w Kulturze Mobilnej – programie wsparcia mobilności środowisk twórczych Wrocławia i Dolnego Śląska. Od tego roku wnioski składać można od 1 kwietnia do 15 września, a wyniki rozpatrywane będą w trybie dwumiesięcznym.

Prowadzony od 2017 roku program Kultura Mobilna skierowany jest do twórców kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury, którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizować swoje projekty za granicą. Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych – do udziału zaproszone są także osoby zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Od 2021 roku akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów zagranicznych.

Kulturalni podróżnicy
W zeszłorocznym naborze, mimo pandemicznych przeszkód, Strefa Kultury Wrocław postanowiła działać elastycznie i wpierać działania międzynarodowe na tyle, na ile było to możliwe. Przez ostatni rok uczestnicy programu Kultura Mobilna podróżowali do mniej i bardziej odległych lokalizacji europejskich. Zwyciężyli m.in. Maria Łuc – wrocławska artystka, która podczas letniej rezydencji w Blance (Hiszpania) zrealizowała multimedialną instalację w AADK Spain w Centro Negra. Z kolei Paulina Derska wyjechała na Islandię, gdzie przez miesiąc oddała się pracy kompozytorskiej w odosobnionym domu wyposażonym w pianino i bogate zbiory nutowe. Emilia Marcjasz, artystka zajmująca się szkłem, udała się do Gandawy (Belgia) na rezydencję w studiu Gentglas, a Robert Traczyk podczas kilkudniowego pobytu w Berlinie (Niemcy), stworzył aranżację i realizację dźwięku do premiery spektaklu „Amazon Burns”.

Edycja programu 2021
Wnioski do tegorocznej Kultury Mobilnej rozpatrywane będą przez sześć miesięcy, a wyniki ogłaszane co dwa miesiące. Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i/ lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa starająca się o wsparcie może złożyć maksymalnie dwa wnioski na raz.

Ważne terminy
Wyjazdy w ramach Kultury Mobilnej powinny odbyć się w terminie pomiędzy 1 maja a 10 grudnia. Wnioski przyjmowane będą od 1 kwietnia do 15 września. W zależności od terminu zgłoszenia zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:

Zgłoszenie od 1 do 17 kwietnia – wyniki do 26 kwietnia
Zgłoszenie od 18 kwietnia do 15 czerwca – wyniki do 25 czerwca
Zgłoszenie od 16 czerwca do 15 września – wyniki 24 września
Szczegóły programu, regulamin i formularz online dostępne są TUTAJ
Swoje pomysły skonsultować można pod adresem: kulturamobilna@strefakultury.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz