komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Zakończył się turniej Wrocław Trophy

poniedziałek, 8.7.2019 11:29 , komentarze: 0 , odsłony: 460
kategorie artykułu:

Trzy dni rywalizacji, 200 drużyn z 19 krajów, 4000 młodych piłkarzy, 650 meczów rozegranych na 22 boiskach. 60 licencjonowanych sędziów – tak w wielkim skrócie podsumować można zakończony w niedzielę Turniej Wrocław Trophy.

Ostatniego dnia rywalizacja wkroczyła w fazę decydującą. Rozegrano mecze finałowe i te o trzecie miejsce. Polskie zespoły wygrywały w sześciu z dwunastu kategoriach wiekowych. Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny zaprezentowały się na trzech scenach, nawet te, które nie odniosły większych sukcesów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary. W każdej kategorii wiekowej wyróżniono również najlepszych strzelców oraz bramkarzy.

Turniej podsumowali:

IRENEUSZ CICHY (Sekretarz Akademii Wychowania Fizycznego):

Jesteśmy bardzo dumni, że ten turniej gości również na naszych obiektach. Myślę, że trudno byłoby zorganizować wszystko w jednym miejscu, gdyby nie nasz Stadion Olimpijski. Wrocław nie tylko daje warunki sportowe, ale także kulturalno-integracyjne. Młodzież po meczach ma czas, żeby zobaczyć miasto – stolicę Dolnego Śląska. Mają czas, żeby się zintegrować między sobą. 19 państw, dwa spoza Europy to wielki sukces, świadczący o tym, że ten turniej ciągle się rozwija. W tym roku wszystko było na plus. Nawet pogoda dopisała, bo przyznam szczerze, że trudno mi byłoby sobie wyobrazić dzieci grające w takich upałach, jakich doświadczyliśmy ostatnio. Muszę przyznać i już dziś o tym wspomnieć, że jako pracownicy Akademii Wychowania Fizycznego mam również swoje plany wobec turnieju, a bardziej wobec jego uczestników. Podjęliśmy już wstępne rozmowy z organizatorami o przeprowadzeniu badań pilotażowych. Chcielibyśmy porównać zawodników w tym samym wieku, z różnych krajów np. pod względem zdolności motorycznych. Oczywiście badania nie byłby wyczerpujące dla piłkarzy, doskonal rozumiemy ich trud podczas turnieju. Bardzo bym chciał, żeby takie badania zostały przeprowadzone już w przyszłym roku.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
sobota, 1.8.2020 08:40
piątek, 24.7.2020 10:28
piątek, 24.7.2020 12:33
środa, 22.7.2020 18:30
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele