Zakończył się cykl spotkań Paczki Dobrych Relacji

czwartek, 28.3.2024 09:23 270 0

27 marca siódmym już spotkaniem w Dziennym Domu Pomocy Na Ciepłej zakończyło się wręczanie Paczek Dobrych Relacji osobom w trudnej sytuacji, m.in. z seniorom, samotnym, nieradzącym sobie, rodzinom wielodzietnym i zastępczym.

W sumie zorganizowano siedem spotkań w różnych częściach miasta. Odbyły się w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej, OPT Zamek na Leśnicy, w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama przy ulicy Bolesława Krzywoustego, Hali Grafit przy ulicy Namysłowskiej oraz w Dziennym Domu Pomocy Na Ciepłej w pobliżu wrocławskiego Aquaparku. Na dwa największe spotkania – na stadionie miejskim Tarczyński Arena i w ZOO Wrocław zaproszono również dzieci z rodzin wielodzietnych (stadion) i zastępczych (ogród zoologiczny). 

Wszystkim wydarzeniom towarzyszył poczęstunek – żurek z dodatkami, ciasto, herbata, kawa, świąteczne warsztaty i animacje oraz punkty informacje. Dla dzieci przygotowano dodatkowo możliwość zwiedzania oraz konkurencje, zabawy i animacje.

Już tradycyjnie, jak w ostatnich latach, paczki wręczał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

– To kolejny dzień, w którym spotkaliśmy się z tymi najbardziej potrzebującymi mieszkańcami naszego miasta – podsumowywał jedno ze spotkań prezydent Sutryk – dajemy im paczki, ale też wspólnie spędzamy ze sobą czas, składamy sobie życzenia. Budujemy solidarne, odpowiedzialne, empatyczne, troszczące się o tych najsłabszych miasto. I z tego jestem dumny!

Do naszych klientów trafiło ponad 1,5 tysiąca paczek o wartości ok. 200 tysięcy złotych. 1200 paczek to paczki żywnościowe, sfinansowane przez miasto, a przygotowane przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe takie jak konserwy mięsne oraz warzywne, olej, majonez, kawa, herbata, cukier, kakao a także czekolada, ciastka i babka świąteczna. W paczkach znalazły się także życzenia świąteczne od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Dodatkowo miejskie spółki: Stadion Wrocław, Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, MPK Wrocław i WKS Śląsk Wrocław ufundowały 350 workoplecaczków wypełnionych rozmaitymi słodyczami – batonikami, żelkami, czekoladami – które otrzymały dzieci obecne na stadionie Tarczyński Arena i w ZOO Wrocław

Dziękujemy, że chcieliście spędzić z nami ten przedświąteczny czas – mówił Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zależy nam, by te spotkania to nie było tylko rozdawanie paczek, ale by Państwo trochę z nami pobyli, poczuli atmosferę świąt, zjedli pyszny żurek, ciasto. Wrocław to takie miasto, które się pięknie rozwija, budują się nowe mosty, tramwaje jeżdżą coraz nowocześniejsze, natomiast nowoczesne miasto to takie miasto, które dba o swoich najbardziej potrzebujących mieszkańców i to właśnie próbujemy robić – podsumował Andrzej Mańkowski z MOPS. 

W organizację Paczek Dobrych Relacji zaangażowanych było – oprócz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – wiele instytucji i organizacji. Stale towarzyszyły organizatorom Wrocławska Spółdzielnia Socjalna, Zespół Szkół Gastronomicznych, Wrocławskie Mieszkania i Zarząd Zasobu Komunalnego. Ponadto inicjatywę jeszcze kilkadziesiąt innych podmiotów: placówek oświatowych, domów kultury, organizacji pozarządowych. Wszystkim im należą się wielkie podziękowania!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)