Zakończenie przebudowy pętli tramwajowej Osobowice

piątek, 23.10.2020 08:54 446 0

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z przebudową pętli tramwajowej na Osobowicach, od 24 października 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii tramwajowej 14 i 24, które powrócą na trasę - na ulicę Osobowicką do pętli Osobowice.

Tramwaje linii 14

Z uwagi na przebudowę mostów Pomorskich, tramwaje linii 14 relacji Osobowice - FAT, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku "Pomorska" przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Dubois. 
W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice linia będzie kursowała swoją stałą trasą przejazdu przez plac Legionów, plac Orląt Lwowskich i plac Jana Pawła II. 

Tramwaje linii 24

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały stałą trasą przejazdu przez plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich i plac Legionów. 

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica. 

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej (linie 14 i 24) do Osobowic, kursy okresowej linii tramwajowej 74 i okresowej linii autobusowej 714 zostaną zlikwidowane.

źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)