komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego


Zakaz wstępu na tereny wodonośne i pola irygacyjne

piątek, 10.4.2020 14:41 , komentarze: 0 , odsłony: 523
kategorie artykułu:

Ze względu na bardzo suchą zimę oraz brak opadów w okresie wiosennym, wyraźnie zwiększyło się zagrożenie pożarowe na terenach wodonośnych i polach irygacyjnych. Prosimy mieszkańców, by nie łamali zakazów i nie wchodzili na tereny należące do MPWiK. 

Pomimo ograniczeń w przemieszczaniu się i zakazu przebywania w parkach, lasach czy na bulwarach, obserwujemy, że mieszkańcy spacerują po terenach MPWiK. Dlatego tereny te są objęte szczególnym nadzorem i są regularnie patrolowane przez służbę ochrony.

Ujęcia, obiekty i tereny wodonośne wrocławskich wodociągów znajdują się pod szczególną ochroną sanitarną. Mogą tam przebywać jedynie osoby upoważnione. To konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo produkcji wody i jej dostaw do mieszkańców. Jest tam dobrze oznakowana i prawnie ustanowiona strefa ochrony ujęć, a tereny są stale patrolowane przez służbę ochrony.

Dodatkowo susza, którą obecnie obserwujemy, stwarza zagrożenie wystąpienia pożaru. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także terenów, z których ujmowana jest woda dla Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej prosimy o bezwzględne stosowanie się do zakazu. Dlatego tereny te są patrolowane przez służby MPWiK.

W obecnej sytuacji epidemicznej, pożar na terenach MPWiK to konieczność wysłania Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia czy pracowników MPWiK. Nie każmy im niepotrzebnie narażać życia i zdrowia – ZOSTAŃMY W DOMU.    

 

Wasze komentarze

środa, 3.6.2020 14:57
sobota, 23.5.2020 11:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki