Zaginiony 80-latek cały i zdrowy wrócił do domu

czwartek, 6.5.2021 11:27 203 0

Od momentu otrzymania informacji o oddaleniu się starszego mężczyzny z miejsca zamieszkania, w jego poszukiwania zaangażowano służby prewencyjne i kryminalne, a także przewodników z psami. Priorytetem dla funkcjonariuszy było odnalezienie mężczyzny w możliwie najkrótszym czasie. Na szczęście 80- latka przy jednym z dyskontów spożywczych zauważył sąsiad, który powiadomił rodzinę. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod ich opiekę.

Policjanci w przypadku zaginięć osób, zawsze podejmują szereg czynności mających na celu, jak najszybsze dotarcie do zaginionego. Niejednokrotnie bywa tak, że taka osoba może potrzebować pomocy lub może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu, dlatego czas odgrywa olbrzymią rolę. Do takiej właśnie grupy, zaliczyć można osoby starsze i dzieci.

Wrocławscy policjanci od kilkunastu godzin prowadzili intensywne działania ukierunkowane na odnalezienie starszego mężczyzny, który wyszedł wczoraj z domu i do chwili zgłoszenia nie nawiązał kontaktu z rodziną. W poszukiwania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów, zarówno z komisariatu przy Połbina, jak i innych jednostek Komendy Miejskiej Policji i Oddziału Prewencji Policji. Prowadzone były również czynności z udziałem psów służbowych wyspecjalizowanych do poszukiwania śladów zapachowych. Dodatkowo funkcjonariusze pionu kryminalnego sprawdzali każdą, nawet najdrobniejszą informację, która mogła przyczynić się do odnalezienia seniora.

Na szczęście mężczyzna  został odnaleziony w okolicy jednego z dyskontów spożywczych znajdującego się na terenie Nowego Dworu przez swojego sąsiada. 80-latek został przewieziony do miejsca zamieszkania, gdzie został poddany badaniu przez zespół ratownictwa medycznego. Cały i zdrowy jest już pod troskliwą opieką rodziny.

źródło; KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz